Hit narciarski – interaktywne gogle

archiwum Evoralis.com

Region austriacrki Ski amadé stworzył projekt cybergogli, opierając się na już istniejącej aplikacji mobilnej „Ski amadé Guide“.

We współpracy z firmą Evolaris stworzono specjalną aplikację dla cybergogli, które po raz pierwszy wyświetlają regionalne informacje na temat ośrodka narciarskiego bezpośrednio na goglach.
Za pomocą aplikacji cybergogle dysponują wiedzą i informacjami dotyczycącymi np. ciekawych miejsc, prognozy pogody, stanu tras i wyciągów narciarskich oraz komunikatami dotyczycącymi bezpieczeństwa.
Są one widoczne w prawym dolnym rogu pola widzenia użytkownika.
Za pomocą ustawień bezpieczeństwa można skonfigurować gogle tak, aby po przekroczeniu przez narciarza określonej prędkości komunikaty znikały – wszystko po to, by nie odwracać niepotrzebnie uwagi użytkownika.

Na sezon narciarski 2017/18 jeszcze rozbudowano bazę danych z informacjami wyświetlanymi na cybergoglach. Amatorzy białego szaleństwa w czasie rzeczywistym będą teraz informowani o atrakcjach, obok których przejeżdżają, aby nic im nie umknęło. Za 50 metrów kameralny bar? W goglach pojawi się odpowiedni komunikat. Doskonały punkt widokowy na skraju trasy? Gogle poinformują o nim. Jest to, zatem urządzenie nawigacyjne po ośrodku narciarskim.
 
Inteligentne gogle z zainstalowaną już aplikacją goście Ski amadé będą mogli kupić lub wypożyczyć już za 19,- euro dziennie w punktach Intersport Lackner.