Historyczne hotele Słowacji

archiwum Grand Hotel Praha

Reprezentacja Zrzeszenia Hoteli Historycznych Słowacji przyjechali do Warszawy z prezentacją swojej oferty. 18 obiektów mieści się w dawnych dworach, pałacach, starych kamienicach.

Wiceprezes zrzeszenia Silvia Holopova (jednoczesnie dyrektor Hotelu Hviezdoslav w Kieżmarku) powiedziała: “W zrzeszenmiu zebrali sie ludzie, którzy chcieli zachować jak najwięcej z dawnego charakteru budowli, jednocześnie urządzając w zrekonstruowanych wnętrzach ciekawe hotele. W zrzeszeniu mamy obiekty z całego terenu Słowacji, na każdą kieszeń, od 5-gwiazdkowych (jeden obiekt), przez 4-gwiazdkowe (7), do 3-gwiazdkowych. Wyróżnia nas nie tylko zabytkowy charakter hoteli, ale i wysoka jakość usług w nich świadczonych. Jestem pewna, że ten produkt turystyczny przypadnie do gustu Polakom lubiącym bardzo historię.”

Zrzeszenie Hoteli Historycznych Słowacji jest członkiem Zrzeszenia Hoteli Historycznych Europy, które skupia 13 krajowych zreszeń, ponad 500 obiektów).
W Warszawie Silvia Holopova przedstawiła wszystkie hotele, pięć z nich zaprezentowali ich reprezentanci.

Między innymi była dobrze znana portalowi waszaTurystyka Lenka Maťašovská, była dyrektor Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego regionu Vysoke Tatry. Objęła ona stanowisko dyrektora marketingu i PR hotelu łomnica, bo jak przyznała: “Na poprzednim stanowisku już niewiele mogłam wymyśleć nowego. Potrzebowałam nowego wyzwania a takim jest wypromowanie na nowo “pierwszej damy Tatr”.” Tak nazywany jest czesto najstarszy hotel w Tatrach. Zbudowano go w 1893 roku. Hotel przed ponad dwadzieścia lat niszczał, obecnie kończą się prace zarówno przy rekonstrukcji dawnej, historycznej części, jak i przy budowie części nowej. Pisaliśmy o tych pracach (czytaj TUTAJ). Hotel będzie otwarty 28 grudnia.

Lenka Maťašovská podkreśliła: “W Sylwestra nie tylko otworzymy Nowy Rok, ale i nową erę naszego hotelu.”

Oto pełna lista hoteli historycznych na Słowacji:

Zuckmann Villa v Piešťanach
Grand Hotel w Tatrzańskiej Łomnicy
Pensjonat Kasztel w Mierowie
Hotel Hviezdoslav w Kieżmarku
Grand Hotel w Starym Smokowcu
Hotel Chateau Bela w Bielej
Hotel Gino Park Palace w Poważskiej Bystrzycy
Hotel Narodny Dom w Bańskiej Bystrzycy
Hotel Sebastian w Modrej
Hotel Villa Nećas w Żilinie
Pałac Mejmirovce w Mejmirovcach
Pałac i Dworek Myśliwski w Piechach
Park Hotel Mośovce
Hotel Elizabeth w Trenczynie
Hotel Mikulaszska Chata w Jasnej
Hotel Most Sławy w Trenczańskich Teplicach
Chateau Gbelany w Gbelanach
Hotel Łomnica w Tatrzańskiej Łomnicy

http://www.historichotelsofslovakia.com