Grupa PHH zaangażowana w szereg działań charytatywnych

Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego, tradycyjnie już w okresie przedświątecznym, włączyła się w szereg działań charytatywnych. Pracownicy w tym roku wspierają m.in. akcję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – Listy do św. Mikołaja, akcję charytatywną „Nie bądź Sknera, kup Pampera”, organizują spotkania mikołajkowe dla dzieci z domu dziecka oraz zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt.

To już kolejny rok, kiedy PHH uczestniczył w Akcji Mikołaj na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Pracownicy holdingu z 12 oddziałów spółki spełnili 120 najskrytszych marzeń dzieci z wiosek w Mierzynie, Karlinie i Białogardzie.

Mikołajki dla dzieci

Pracownicy z Grupy PHH z dwóch hoteli zorganizowali przyjęcia mikołajkowe dla potrzebujących dzieci. Załoga Moxy Katowice Airport obdarowała 42 dzieci z Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie nie tylko wspaniałymi prezentami, ale także sercem pełnym życzliwości, uśmiechem i ciepłem. Pyszny poczęstunek sprawił, że świętowanie było jeszcze bardziej wyjątkowe.

Z kolei przedstawiciele Interferie Medical Spa Świnoujście wraz z 30 dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu piekli i ozdabiali wspólnie pierniki, ubierali choinkę i uczyli się świątecznych zabaw. Nie zabrakło również odwiedzin Św. Mikołaja, który miał dla każdego dziecka przygotowany słodki upominek.

Akcja „Nie bądź Sknera, kup Pampera” Fundacji Ciepły Posiłek

PHH włącza się również w IX edycję akcji pod hasłem „Nie bądź Sknera, kup Pampera”
przeznaczając środki pieniężne na zakup pampersów oraz wspierając fundację w organizacji balu charytatywnego. Fundacja opiekuje się m.in. placówkami: Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Kraszewo Czubaki, Domy Dziecka w powiecie Otwockim, Rodzinny Dom Dziecka w Podbieli, czy organizację „Misja Pomocy”.

Pozostałe działania

Dodatkowo, Biuro Zarządu spółki Interferie sfinansowało materiały, które posłużyły do przygotowania stroików oraz ozdób świątecznych przez uczniów i terapeutów ze Szkoły dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu Przylądek w Parzniewie. Część ozdób została wystawiona na sprzedaż, a dochód wsparł Fundację Lepszy Start. Pozostała część natomiast ozdobiła świątecznie hotel Interferie Medical Spa.

Podczas corocznego spotkania mikołajkowego dla pracowników i ich rodzin w hotelu Renaissance odbyła się także zbiórka koleżeńska dla dzieci z Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego w Legnicy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na spełnienie dziecięcego marzenie o wyjeździe na zimowisko. Natomiast Hotel Halo Toruń wraz z harcerzami zorganizował zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy, gdzie zebrano 35 kg karmy.

„Działania w zakresie szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej są organizowane w Grupie Polskiego Holdingu Hotelowego od wielu lat. Nasi pracownicy chętnie angażują się w pomoc potrzebującym, co świadczy o ich wielkiej wrażliwości i chęci pomagania innym. W tym roku nie tylko ponownie wsparliśmy podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, czy zorganizowaliśmy spotkania mikołajkowie dla dzieci z domów dziecka, ale włączamy się także w nowe akcje, jak „Nie bądź Sknera, kup Pampera” Fundacji Ciepły Posiłek. To dla nas niezwykle ważne, że w ten sposób nieprzerwanie od wielu lat możemy nieść pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują” – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.