Grecos: dbamy o młodszych klientów

archiwum Grecosa

Wyjazd z rodzicami, ale zabawa z rówieśnikami – to propozycja Grecosa dla nastolatków. Touroperator specjalizujący się w wyjazdach do Grecji poszerzył w tym sezonie swoje formaty o dwie propozycje skierowane bezpośrednio do młodzieży.

Klub Delfinki dla dwóch przedziałów wiekowych oraz animacyjne Kluby OPA! teens to efekt analizy oczekiwań rodzin wyjeżdżających z Grecosem. Popularność wprowadzonych w poprzednim sezonie klubów animacyjnych i pytania stawiane przez klientów Grecosa sprawiły, że touroperator wyodrębnił z obu programów zajęcia dla nastolatków.

Zagraniczny wyjazd z rodzicami to atrakcyjny pomysł na wakacje, ale to, co odpowiada dorosłym, często nie zaspokaja oczekiwań młodzieży. Stąd nowe elementy oferty specjalisty od wakacji w Grecji. Format OPA! teens został wyodrębniony z Klubu OPA! Grecos, w którym 6 dni w tygodniu, od rana do wieczora, animatorzy prowadzą typowo wakacyjne, oczekiwane przez klientów zajęcia w stylu aqua gym czy waterpolo, ale też organizują zabawne konkursy przy basenie. Do tego pokazują grecką kuchnię, zwyczaje i rozrywki.

Joanna Kaszczyńska, product manager Grecosa, powiedziała: „Grecy wołają „Opa!” gdy zaczynają zabawę i gdy chcą wyrazić swoje zadowolenie. OPA! teens kierujemy głównie do młodzieży w wieku 13-17 lat. Animatorzy przygotowują nieco inne zajęcia niż dla dorosłych, np. sportowe czy konkursy fotograficzne. Najważniejsze jest to, że młodzież spotyka się w swoim gronie, integruje i wspólnie z animatorem decyduje co chce robić. Czasem będzie to mecz siatkówki, innym razem zorganizujemy turniej ping-ponga.”

OPA! teens prowadzone są przez animatorów Grecosa w 9 greckich hotelach, a dostępne dla klientów z 14 obiektów. Zajęcia odbywają się w lipcu i sierpniu, szczytowych miesiącach sezonu wakacyjnego. Na jeszcze młodszych nastolatków otworzył się Klub Delfinki. Zajęcia plastyczne, konkursy, zabawy na basenie, sport na wesoło oraz wieczorne mini-disco do tej pory były dostępne dla dzieci w wieku do 10 lat. W tym roku zostały wyodrębnione dwie grupy wiekowe: Delfinki Mini i Delfinki Junior. Mini to wersja dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, natomiast Delfinki Junior są kierowane do grupy 8-12 lat. –

Joanna Kaszczyńska dodała: „Dwunastolatek zaczyna czuć się młodzieżą i zabawa z dużo młodszymi dziećmi nie jest dla niego tak atrakcyjna. Dwie grupy wiekowe pozwalają nam przygotować zabawy i animacje dla poszczególnych grup. Zależy nam na tym by wakacje w pięknej Grecji połączyć z możliwością rozwijania pasji i zdobywania nowych umiejętności. Podajemy historię, obyczaje, a nawet elementy języka greckiego w przystępnej i atrakcyjnej formie, a animacje są teraz jeszcze bardziej dopasowane do zainteresowań najmłodszych. Zajęcia odbywają się od czerwca do września, przez 6 dni w tygodniu. Podzielone są na dwa bloki: przed- i popołudniowy, a dzień kończy wieczorne minidisco. Kluby Delfinki działają w 40 hotelach.