Grażyna Grot-Duziak nowym prezesem SITE Poland

26 listopada 2019 w Hotelu Arche w Warszawie odbyło się nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków SITE Poland, w czasie którego wybrana została nowa Rada Dyrektorów na kadencje 2020-2021. Przewodniczącą Rady Dyrektorów została Grażyna Grot-Duziak (Weco Travel). Zastąpi Cezarego Wilemajtysa (United Partners).
SITE Poland liczy obecnie 54 członków, w tym przedstawicieli firm (głównie DMC) Kenii, Malty, Rosji, Węgier I Wietnamu.
W rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, Grażyna Grot-Duziak , powiedziała: „W najbliższych dwóch latach chcemy utrzymać dynamikę wzrostu i dobra passę wizerunkową. Chcielibyśmy przyciągnąć więcej DMC, a we współpracy z POT chcemy wypromować Polskę, jako dobry cel wyjazdów incentive. Musimy się bardziej otworzyć na zagranicę, działać na rzecz naszego rynku. Naszą siłą jest różnorodność naszych członków, możemy dzięki temu nawzajem korzystać ze swoich doświadczeń.
Będę kontynuowała pracę mojego poprzednika, wszystkie projekty będą realizowane. Ja jestem człowiekiem od roboty, moją największą zaletą jest skuteczność – jeśli coś wymyślę, to to robię. Poza tym, krąży opinia, że mnie się nie odmawia.”
Grażyna Grot-Duziak (oficjalnie do 31 grudnia prezes-elekt) od ponad 35 lat pracuje w branży turystycznej, specjalizując się w usługach MICE i podróżach biznesowych. Od 21 lat związana jest z firmą Weco-Travel, o od kilku lat nadzorując obszar Meetings & Incentives. Obecnie intensywnie pracuje nad rozwojem sektora MICE w odziałach Weco w Rumunii, na Węgrzech i w Czechach.
Ma na swoim koncie zawodowym organizację wielu wyjazdów incentive, konferencji i eventów.
Zawsze była mocno zaangażowana w rozwój polskiej branży MICE. W 2017 roku zwyciężyła w w edycji MP Power Awards w kategorii Meeting Planner – agencja incentive travel. Jest członkinią Rady Dyrektorów SITE Poland w kadencji 2018-2019 i członkinią Zarządu SOIT.
Gościem specjalnym spotkania był przedstawiciel SITE Global, Padraic Gilligan. Gilligan odpowiedział na wiele pytań, związanych działalnością stowarzyszenia. Przedstawił też założenia i cele dokumentu, który powstał na konferencji SITE w Bangkoku – The Bangkok Manifesto. Z kolei Hugo Slimbrouck, członek SITE Belgium podzielił się z członkami SITE Poland swoimi doświadczeniami z działalności stowarzyszenia w Belgii.
Wieczorem członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście bawili się wspólnie na drugiej edycji ITex Night, która odbyła się w hotelu Westin w Warszawie. SITE Poland był podobnie jak w zeszłym roku współgospodarzem wydarzenia organizowanego przez Travel Bidder team.
Podczas gali prezes SITE Poland Cezary Wilemajtys podziękował członkom obecnej Rady Dyrektorów za zaangażowanie, zaprosił też na scenę członków nowej Rady Dyrektorów.
Uhonorował także statuetkami „In recognition of exceptional cooperation with Site Poland, Anetę Książek – przedstawicielkę POT oraz Bartosza Grębskiego – przedstawiciela PLL LOT.
Wieczór poprowadziła Katarzyna Kałuża – Nawrot dyrektor Travel Bidder, członkini obecnej Rady Dyrektorów SITE Poland wraz z Brianem Allanem (Rock Your Business), który potem wraz ze swoim zespołem aktywnie zabawiał gości gali.
W gali wzięło udział około 300 uczestników.
POWIĄZANE WPISY
19 marca 2026
Touroperatorzy: konflikt na Bliskim Wschodzie nie wpłynął na stabilność na rynku. Sprzedaż na lato pozostaje wysoka
Biura podróży musiały sprowadzić tysiące turystów z Bliskiego Wschodu po wybuchu…
0 Komentarzy6 Minuty
19 marca 2026
Itaka: zima 2026/27 w sprzedaży. 1400 ofert i nowe kierunki w portfolio
Itaka rozpoczęła sprzedaż sezonu zima 2026/27, wprowadzając do oferty ok. 1400…
0 Komentarzy7 Minuty
19 marca 2026
Urlop.pl umacnia pozycję na rynku – sieć liczy już 100 salonów
Urlop.pl ma już 100 punktów sprzedaży w całej Polsce. Marka rozwija się zarówno w modelu…
0 Komentarzy4 Minuty
19 marca 2026
Kiwi.com: Polska przyciąga zagranicznych gości na Wielkanoc. Rezerwacje niemal się podwoiły
Z danych Kiwi.com wynika, że w okresie tegorocznej Wielkanocy wyraźnie wzrosło…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
Liberty DMC CEE Roadshow: 5 miast, setki spotkań i jubileusz 35-lecia w centrum biznesowych relacji
Liberty DMC zakończyło tegoroczne CEE Roadshow, które w dniach 23–27 lutego 2026 r.…
0 Komentarzy4 Minuty
16 marca 2026
Nowa funkcja w eSky: cyfrowa asystentka MAIA pomaga użytkownikom planować podróże
Grupa eSky wprowadziła do swojej aplikacji mobilnej asystentkę podróży opartą na…
0 Komentarzy2 Minuty
13 marca 2026
Sun&Snow z ponad 100 tys. rezerwacji w 2025 r. Rośnie popularność wyjazdów poza sezonem
W 2025 r. firma Sun&Snow zrealizowała ponad 100 tys. rezerwacji, notując około…
0 Komentarzy4 Minuty
13 marca 2026
eSky w nowej odsłonie: loty, hotele i inspiracje w jednym miejscu
Grupa eSky przedstawiła odświeżoną wersję swojej strony internetowej. Nowy wygląd serwisu…
0 Komentarzy3 Minuty
12 marca 2026
Rainbow stawia na objazdówki. Ponad 400 wycieczek w kilkudziesięciu destynacjach
Ponad 400 wycieczek objazdowych w kilkudziesięciu destynacjach oferuje Rainbow w ramach…
0 Komentarzy3 Minuty










