Gdzie na urlop ze zwierzakiem?

materiały prasowe

Wyszukiwarka HomeToGo.pl, sprawdziła, które z państw Europy oraz rejonów Polski, są najbardziej przyjazne dla podróżujących ze zwierzakiem.

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o przyjazność zwierzętom w domach i apartamentach wypoczynkowych, znajduje się Andora, 15 najmniejszy kraj na świecie. Tu aż 61 proc. obiektów pozwala na przyjazd z psem, co stanowi duży kontrast w porównaniu z krajami sąsiadującymi takimi jak Francja (28 proc.), czy Hiszpania (22 proc.). Kraje Europy Południowej nie są tak elastyczne jak mogłoby się wydawać, jeśli chodzi o możliwość przyjazdu z czworonogiem. W Portugalii jedynie 3 z 10 domów pozwalają na wypoczynek z pupilem, we Włoszech i Grecji niewiele więcej, bo tylko 4 z 10.

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Słowacja – tu 5 na 10 badanych obiektów oferuje wypoczynek z pupilem. Kraj z największą ilością jezior (187.000) i niewiele mniejszą liczbą wysp wygrywa w tym rankingu brąz. W Finlandii, podróżujący z psem znajdą odpowiednie zakwaterowanie w około 49 proc. z domów. Jest to prawie dwa razy wyższy wynik niż w Holandii, gdzie jest to możliwe w jedynie 27 proc. obiektów.
Polska plasuje się na dziewiątym miejscu w rankingu, z wynikiem ponad 42 proc. obiektów przyjaznych czworonogom, co jest wynikiem sporo wyższym od ogólnie liberalnych Niemiec (35 proc.).

Według danych HomeToGo.pl najbardziej przyjazne destynacje to na pewno rejon dolnośląski (68 proc.) oraz małopolski (63 proc.). Oba te regiony znajdują się na południu Polski, więc znajdziemy tam nie tylko góry z przepięknymi widokami, ale też większą ilość noclegów przyjaznych dla naszych czworonożnych przyjaciół. Mniej przyjazne noclegi dla naszych pupili znajdziemy w wielkopolskim (40 proc.) oraz lubelskim, które zajmuje ostatnie miejsce w Polsce. W okolicach Lublina, tylko 3 z 10 obiektów przyjmie naszego futrzaka. Zgodnie z zasadami Unii Europejskiej zwierzęta powinny być zaczipowane oraz posiadać paszport i ważną książeczkę szczepień. W przestrzeniach publicznych, poza wyznaczonymi terenami, powinny być również prowadzone na smyczy.

Badanie opiera się na danych z 1,3 mln domów i apartamentów wakacyjnych w całej Europie, dostępnych za pośrednictwem porównywarki HomeToGo. Wynik oznacza stosunek liczby obiektów noclegowych oferujących możliwość przyjazdu z pupilem podzielonej przez ich całkowitą liczbę w danym kraju.

Cały raport: tutaj