Fru.pl z rekordowym wzrostem. 49 proc. więcej sprzedanych biletów lotniczych w porównaniu do 2023 roku

W porównaniu z 2023 r. o 49 proc. wzrosła liczba biletów sprzedanych przez grupę ITH (Interactive Travel Holdings), do której należy platforma do zakupu biletów lotniczych Fru.pl. W 2024 r. wartość transakcji związanych z zakupem biletów lotniczych przez grupę ITH przekroczyła 135 mln euro, a przychody firmy osiągnęły 23 mln euro, co oznacza wzrost o 31 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.
Branża lotnicza w 2024 r. ciągle się rozwijała, tak samo jak przez ostatnie dwa lata. Według raportu Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) całkowity ruch pasażerski na świecie wzrósł o 10,4 proc. w porównaniu z 2023 r. i przekroczył o 3,8 proc. poziom z 2019 r. (sprzed pandemii).
Rok 2024 był wymagającym okresem dla polskiej gospodarki, zmagającej się z wysoką inflacją oraz spowolnieniem wzrostu gospodarczego. Rosnące ceny towarów i usług miały duży wpływ na codzienne życie obywateli. Pomimo tych wyzwań Polacy nie zrezygnowali z podróży, a Fru.pl mogła rozwijać swoje usługi i produkty, aby ułatwiać klientom organizację podróży, rezerwację biletów oraz przyjemne loty.
Rozwój rynku lotniczego w 2024 r.: stabilny wzrost i strategiczne partnerstwa
W 2024 r. wartość transakcji dotyczących biletów lotniczych realizowanych przez grupę ITH przekroczyła 135 mln euro. Potwierdza to nadal stabilny rozwój rynku lotniczego w Europie Środkowo-Wschodniej. Przychody firmy wzrosły o 31 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim i osiągnęły poziom 23 mln euro. Liczba sprzedanych biletów lotniczych przez grupę ITH wzrosła o 49 proc. w porównaniu z 2023 r., co świadczy o rosnącym zainteresowaniu podróżami i potrzebie korzystania z zaufanej platformy rezerwacyjnej.
Dzięki mocnej pozycji lidera na rynku grupa ITH nawiązała strategiczne partnerstwa z czołowymi światowymi i lokalnymi liniami lotniczymi. Wśród międzynarodowych partnerów znajdują się: Turkish Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa Group (Austrian Airlines, Lufthansa, Swiss Air, Air Dolomiti), Aegean & Olympic Air oraz Emirates.
2024 – rok transformacji: Resource Partners przyspiesza ekspansję Fru.pl
W 2024 r. grupa ITH wykonała kolejny ważny krok, by rozwijać swoje usługi na rynku międzynarodowym. Resource Partners, jeden z czołowych funduszy inwestycyjnych private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, nabył 80 proc. udziałów w grupie, do której należy Fru.pl. Ta transakcja otworzyła nowe możliwości dalszego rozwoju grupy na arenie międzynarodowej i jednocześnie umocniła pozycję Fru.pl w Polsce oraz siostrzanej marki Vola.ro na rynku rumuńskim. Resource Partners zdecydował się utrzymać dotychczasowy zespół zarządzający grupą, co potwierdza zaufanie do wdrażanych strategii i planów rozwoju platformy.
„Dla nas 2024 r. był czasem przekraczania granic – pełnym wyzwań, ale i kluczowych dokonań. Osiągnęliśmy znaczący wzrost finansowy, a przejęcie przez Resource Partners było najważniejszym krokiem w kierunku naszej ekspansji międzynarodowej. Jednocześnie skupiamy się na innowacjach, które mają na celu uproszczenie i ulepszenie doświadczenia naszych klientów w trakcie procesu rezerwacji lotów. Rok 2025 będzie czasem, gdy zintensyfikujemy nasze działania, aby stać się zaufaną i najczęściej wybieraną przez podróżnych platformą, która zapewni im klarowność i bezpieczeństwo w przypadku często nieprzewidywalnych zasad linii lotniczych” – powiedział Daniel Truică, CEO ITH.
POWIĄZANE WPISY
29 kwietnia 2026
Nowy etap dla Capo Boi na Sardynii. FMTG przejmuje resort i planuje inwestycje
Grupa Falkensteiner Michaeler Tourism przejęła Resort Capo Boi na południu Sardynii i…
0 Komentarzy2 Minuty
29 kwietnia 2026
Accor ze wzrostem przychodów w I kwartale 2026 roku
Accor zakończył pierwszy kwartał 2026 roku z przychodami na poziomie 1 313 mln euro, co…
0 Komentarzy4 Minuty
29 kwietnia 2026
Wizz Air świętuje rok programu Customer First Compass
Wizz Air przedstawił podsumowanie pierwszego roku realizacji planu transformacji Customer…
0 Komentarzy3 Minuty
22 kwietnia 2026
Zmiany w IGHP. Julia Groblewska nową dyrektorką regionalną w województwie łódzkim
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego 21 kwietnia powołała Julię Groblewską na…
0 Komentarzy1 Minuty
20 kwietnia 2026
Spadek przyjazdów na Cypr w marcu
Mimo spadków przyjazdów na Cypr w marcu br., turyści z Polski nadal są na drugim miejscu…
0 Komentarzy1 Minuty
17 kwietnia 2026
Rusza Meet Hiszpania Road Show 2026. Spotkania odbędą się w czterech polskich miastach
Cztery miasta, cztery spotkania i jeden kierunek – Hiszpania. W dniach 20-23 kwietnia…
0 Komentarzy2 Minuty
17 kwietnia 2026
Google Trends 2026: city breaki biją rekordy, a psy i koty wchodzą na pokład
Dane z Google Trends za ostatnie miesiące pokazują wyraźną zmianę w zachowaniach…
0 Komentarzy3 Minuty
10 kwietnia 2026
Travel Hashtag promuje turystykę we Włoszech
9 kwietnia br. w Warszawie odbyła się pierwsza edycja Travel Hashtag w Polsce. Na…
0 Komentarzy2 Minuty
3 kwietnia 2026
Colours of Oblu z wyróżnieniami HolidayCheck i Dertour
Trzy malediwskie obiekty z portfolio Colours of Oblu zostały wyróżnione w rankingach…
0 Komentarzy2 Minuty










