František Reismüller nowym dyrektorem generalnym CzechTourism

fot. CzechTourism

CzechTourism zmienia swój zarząd. Od 1 listopada 2023 roku nowym dyrektorem generalnym będzie František Reismüller. Informację ogłosił wicepremier ds. cyfryzacji i minister rozwoju regionalnego Ivan Bartoš.

Po odejściu obecnego dyrektora generalnego, Jana Hergeta, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło otwartą procedurę na nowego dyrektora CzechTourism. Do konkursu zgłosiło się jedenastu kandydatów.

František Reismüller studiował sinologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola. Zaraz po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę w turystyce, najpierw jako menedżer ds. rozwoju biznesu w sektorze prywatnym. W 2013 roku kierował zagranicznym przedstawicielstwem CzechTourism w Szanghaju i był jego dyrektorem przez cztery lata. Przez trzy kolejne lata pracował dla Europejskiej Komisji Turystyki (ETC), w tym jako kierownik ds. marketingu i projektów w Brukseli. Następnie powrócił do CzechTourism jako dyrektor ds. marketingu i przedstawicielstw zagranicznych. František Reismüller jest żonaty i ma jedno dziecko. Mówi po angielsku, chińsku i niemiecku. W wolnym czasie zajmuje się tłumaczeniem literatury pięknej z języka chińskiego na czeski oraz badaniami w dziedzinie chińskiej kultury i społeczeństwa.

František Reismüller planuje spotkać się i przekazać program ustępującemu dyrektorowi generalnemu, Janowi Hergetowi, w przyszłym tygodniu oraz chce spotkać się ze wszystkimi pracownikami CzechTourism, przedstawicielami agencji CzechInvest i CzechTrade, które współdzielą budynek Czech House przy ulicy Štěpánská w Pradze.