Fly.pl z godłem „Konsumencki Lider Jakości 2019”

Najwyższa jakość i największy wybór atrakcyjnych ofert – to główne czynniki wskazywane przez respondentów, których głosem biuro podróży FLY.PL zostało nagrodzone brązowym godłem w kategorii „Sklepy internetowe – turystyka” w programie Konsumencki Lider Jakości 2019 organizowanym przez redakcję „Strefy Gospodarki”.

W opinii polskich konsumentów Fly.pl to wygodna metoda porównywania i rezerwowania wyjazdów, a także firma wyróżniająca się dobrą opieką nad klientem. Biuro uplasowało się na podium w wynikach badania znajomości marki (3 miejsce) oraz chęci polecania usług nowym klientom (2 miejsce).

Grzegorz Bosowski, prezes Fly.pl, powiedział: „Brązowe godło programu Konsumencki Lider Jakości to dla nas duże wyróżnienie. Szczególnie cieszy nas to, że zostaliśmy docenieni za wygodę korzystania z naszego serwisu internetowego oraz za wysoki poziom obsługi klienta. Są to obszary, na które kładziemy szczególny nacisk w naszej codziennej pracy.”

Konsumencki Lider Jakości to ogólnopolski program konsumencki prowadzony przez redakcję „Strefy Gospodarki” – niezależnego dodatku, dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną. Celem badań jest wyłonienie najlepszych w opinii konsumentów marek i firm działających na polskim rynku.

Badania w ramach programu Konsumencki Lider Jakości przeprowadzane są zgodnie z ideą metodologii mixed-methods, łączącej analizę danych ilościowych i jakościowych. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 15 000 respondentów, wyłonionych metodą kwotową i celową. Kwalifikacja uczestników jest zgodna ze strukturą ludności Polski opisaną przez GUS w roku 2011, z ograniczeniem grupy wiekowej na kategorii 64 lat.

W 2019 roku zastosowano następujące metody badawcze:
• badania kwestionariuszowe – badanie eksperckie dotyczące kwalifikacji marek w kategoriach produktowych, badanie pilotażowe na losowo wybranej grupie konsumentów, badanie face-to-face z konsumentami (ankieta pilotowana z udziałem badacza);
• Badanie opinii w ramach CAWI (badanie przeprowadzone za pośrednictwem kanału on-line).