Fly.pl: w październiku prawie 50 proc. klientów wybrało Turcję lub Egipt

Plaża w Marsa Alam w Egipcie/fot. AG

W październiku wśród klientów fly.pl 46,7 proc. rezerwowało wyjazdy do Turcji lub Egiptu. Przyniosło to 46,8 proc. miesięcznych obrotów. 4,9 proc. rezerwacji dokonanych w październiku, to wyjazdy w czerwcu 2023 roku.

W październiku najwięcej klientów rezerwowało wyjazdy do Turcji – 24,3 proc., ich wpłaty stanowiły 23 proc. obrotów; do Egiptu – 22,4 proc. (23,8 proc. obrotów), Tunezji – 9,3 proc. (8,2 proc. obrotów). W pierwszej dziesiątce znalazła się narciarska Austria – 1,6 proc. klientów i 0,9 proc. obrotów.

Pozostała najpopularniejsze w październiku kierunki, to:

Tunezja – 6,4 proc.
Bułgaria – 5,7 proc.
Cypr – 5,3 proc.
Hiszpania – 4,2 proc.
Albania – 3,3 proc.
Malta – 2,3 proc.
Włochy – 1,8 proc.

Jeśli chodzi o obroty w październiku, to pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco:

Egipt – 23,8 proc.
Turcja – 23 proc.
Tunezja – 8,2 proc.
Grecja – 7,1 proc.
Hiszpania – 6,3 proc.
Cypr – 5,5 proc.
Malta – 4,1 proc.
Zjednoczone Emiraty Arabskie – 3,1 proc.
Bułgaria – 2,7 proc.
Austria – 0,9 proc.

Najchętniej samolotem do hotelu luksusowego z oferta all inclusive

W październiku klienci najczęściej rezerwowali wyjazdy na październik – 43,1 proc. i listopad – 18,2. Grudniowe imprezy wybrało 11,4 proc klientów, styczniowe – 2,1 proc., zaś imprezami w lutym 2023 roku zainteresowanych było 2,3 proc. Z przyszłorocznych terminów w październiku największym powodzeniem cieszył się maj – imprezy w tym terminie rezerwowało 5,8 proc. oraz czerwiec – 4,9 proc. Na lipiec i sierpień wycieczki zarezerwowało 5,6 proc. klientów

97 proc. klientów wykupiło imprezy samolotowe, 1,6 proc. zdecydowało się na dojazd własny, a 1,4 proc. na transport autobusowy.

Zdecydowana większość wybrała hotele 4* (45 proc.) lub 5* (34 proc.), hotele 3* wybrało 21 proc.

Na formułę all inclusive zdecydowało się 76 proc. klientów, HB – 13 proc., BB – 8 proc.

Średnia cena imprezy wyniosła w październiku 6 817,81 zł (we wrześniu sierpniu – 5987,54 zł)

Katarzyna Papis, dyrektor sprzedaży e-commerce, powiedziała: „Październik w danych sprzedażowych Fly.pl to bardzo udane zakończenie sezonu lato 2022.
Aż 43 proc. klientów wybrało wakacje jeszcze z wylotem w październiku a najpopularniejszymi kierunkami na październikowy urlop były Turcja, Egipt oraz Grecja.
Sumaryczne dane wszystkich rezerwacji z datą wyjazdu w tym miesiącu wskazują na wzrosty ponad 40 proc. w stosunku do roku 2019, co jest bardzo dobrym wynikiem.
Zauważalna jest więc tendencja, że klienci coraz chętniej wybierają wakacje poza najwyższym sezonem, unikając zatłoczonych kurortów, najwyższych temperatur oraz korzystając z trochę niższych cen.
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy jesienno-zimowe. W październiku najwięcej rezerwacji dotyczyło wyjazdów w listopadzie i grudniu (łącznie 29 proc. wszystkich rezerwacji), natomiast popyt na wyjazdy od stycznia do marca jest jeszcze dużo niższy.
Wśród kierunków zimowych najpopularniejszym jest tradycyjnie Egipt, ale też coraz więcej rezerwacji dokonywanych jest na dalekie destynacje takie jak Dominikana, Tajlandia czy Emiraty Arabskie.
Widoczne jest również zainteresowanie wyjazdami na narty, 1,6 proc. całej sprzedaży stanowiły rezerwacje wyjazdów do Austrii.
Bardzo nas cieszy utrzymująca się już od września duża ilość rezerwacji na sezon Lato 2023 – w październiku stanowiły one 22 proc. sprzedaży.
Atrakcyjne promocje touroperatorów, pakiety korzyści wynikające z wczesnej rezerwacji (niska zaliczka, gwarancja ceny i możliwości zmiany rezerwacji) przy dynamicznie rosnących cenach są dużym motywatorem do zakupu kolejnych wakacji już teraz.”

Fly.pl: we wrześniu prawie 50 proc. klientów wybrało Turcję lub Grecję