Fly.pl świętuje rekordowy sierpień. Wynik o 35 proc. lepszy niż rok temu

fot. Engin Yapici /unsplash

Fly.pl zaprezentował swoje wyniki sprzedaży za sierpień 2023 roku. Letni miesiąc okazał się rekordowym, przynosząc wzrost o 35 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem oraz 65 proc. w porównaniu z sierpniem 2019 roku.

Średnia cena pakietów turystycznych wyniosła 6 518 zł i była ona niższa o 8 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. W zestawieniu kierunków Turcja zajęła pierwsze miejsce, przyciągając 1/3 klientów biura podróży. Pozytywnie zaskoczył również Egipt, zdobywając drugie miejsce i wyprzedzając Grecję, która borykała się z pożarami lasów. Warto zwrócić uwagę na wzrost popularności Tunezji, której udział przekracza już 10 proc.

„Wynik ten cieszy, tym bardziej że w sierpniu dopisała pogoda w Polsce. Wygląda na to, że koszty wypoczynku w kraju skutecznie napędzają turystykę zagraniczną. Średnia cena wycieczki wyniosła 6 518 zł i okazała się niższa o 8 proc. od ubiegłorocznej. Wśród kierunków na czele zdecydowanie Turcja. Jej sukces wynika z dość przystępnych cen tego kierunku oraz poszerzonej w tym roku konkurencji, m.in. pojawienia się nowych graczy na rynku” – powiedział Grzegorz Bosowski, prezes Fly.pl.

Polacy kupują lato 2024

Również przedsprzedaż na wakacje w 2024 roku i zimę cieszy się dużym zainteresowaniem – ponad 6 proc. sierpniowych rezerwacji dotyczy wyjazdów w przyszłym roku, a niektórzy klienci już planują podróże nawet na październik 2024 roku.

Tradycyjnie, wakacje all inclusive cieszyły się największą popularnością, stanowiąc 82 proc. sprzedaży wycieczek. Co więcej, hotele czterogwiazdkowe przyciągały uwagę większości podróżujących, stanowiąc 54 proc. udziału w preferowanych miejscach zakwaterowania.

„Optymizmem bije ze statystyk przedsprzedaży zimy i lata 2024 – ponad 6 proc. sierpniowych rezerwacji dokonanych zostało na wyloty w roku 2024, mamy już rezerwacje nawet na październik przyszłego roku. Przy okazji chciałbym zaproponować inicjatywę obywatelską dla naszej branży, aby klientom, którzy w dniu wyborów 15 października będą za granicą, przekazywać informację o zasadach i możliwościach głosowania w ich miejscach wypoczynku” – dodał Grzegorz Bosowski.