Fly.pl: Grecja bierze ponad połowę rynku

Kolejny raport fly.pl
Logotyp fly.pl

W ostatnim tygodniu klienci Fly.pl wykupujący wyjazdy do Grecji stanowili 56,21 proc. wszystkich klientów.

Wyjazdami w końcówce lipca zainteresowanych było 7,11 proc. klientów, wyjazdami w sierpniu – 74,04 proc., zaś wyjazdami we wrześniu – 7,13 proc.

Czwórkę najpopularniejszych w ubiegłym tygodniu kierunków wśród klientów fly.pl stanowiły: Grecja 56,21 proc., Bułgaria – 18,32 proc., Hiszpania – 10,79 proc., Cypr Południowy – 5,54 proc.

Kacper Daszke, dyrektor marketingu i e-commerce we Fly.pl, skomentował: „W ostatnim tygodniu popytem sterowały niepotrzebne i nieprzemyślane wypowiedzi rządowych oficjeli. Niestety komentarze polityków z końcówki tygodnia dotyczące możliwej kwarantanny dla turystów powracających z zagranicy skutecznie wyhamowały rozkręcający się popyt po lockdownie. Jest to szkodliwe dla całej branży turystyki wyjazdowej. Hiszpania, która w ostatnich tygodniach bardzo dobrze radziła sobie w sprzedaży, zaliczyła drastyczny spadek po decyzji brytyjskiego rządu i wspomnianych już wypowiedziach Premiera oraz Ministra Zdrowia. Wyniki sprzedaży jasno pokazują, że Klienci, którzy są gotowi do wyjazdu, rezerwują oferty z wylotem na ostatnią chwilę, aby mieć jak największą pewność, że ich wyjazd się odbędzie. Oczywiście cieszy nas powrót rezerwacji do Turcji i zapewne ten kierunek będzie zyskiwał w najbliższym czasie na jeszcze większej popularności.”

Fly.pl: Grecja najpopularniejsza wśród klientów

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center