Fly.pl: egzotyka zimą bierze już 12 proc. rynku

Pierwsza czwórka kierunków bierze ponad 70 proc. rynku
Plaża w Macadi Bay/fot. AG

W ostatnim tygodniu klienci Fly.pl wykupujący wyjazdy do Grecji Turcji, Tunezji i Egiptu stanowili ponad 76 proc., proc. wszystkich klientów. Coraz więcej klientów rezerwuje zimowe wyjazdy do egzotycznych kierunków.

Wyjazdami we wrześniu zainteresowanych było 62,8 proc. klientów, wyjazdami w październiku – 15,38 proc., w listopadzie – 2,6 proc., w grudniu – 3,26 proc., w styczniu – 5,3 proc., zaś w lutym – 7,1 proc.

Najpopularniejszymi w ubiegłym tygodniu kierunkami wśród klientów fly.pl były: Grecja – 30,13 proc., Turcja – 25,65 proc., Tunezja – 10,25 proc., Egipt – 9,8 proc., Bułgaria – 3,65, Hiszpania 1,37 proc., egzotyka na sezon 2020/21 – 12,24 proc.

Katarzyna Papis-Słupska, dyrektor sprzedaży e-commerce, powiedziała: “ W minionym tygodniu największą popularnością cieszyły się takie kierunki jak Grecja, Turcja, Tunezja i Egipt – destynacje od lat najpopularniejsze na wypoczynek we wrześniu i październiku.
Największa ilość rezerwacji dotyczy nadal najbliższych terminów wylotu, jednak widzimy także powrót zainteresowania ciepłymi kierunkami w sezonie zimowym.
Sprzedaż egzotycznych destynacji takich jak Oman, Malediwy, Tajlandia stanowiła w minionym tygodniu 12 proc. – mimo niepewności co do ich realizacji.
Dzięki usunięciu z listy zakazu lotów w ostatnim rozporządzeniu do sprzedaży wróciła również Malta.
Rezerwacji na razie nie ma wiele, ale na bazie ubiegłorocznych danych liczymy, że z każdym tygodniem ich udział będzie coraz większy.”