Fly.pl: 90 proc. wzrost rezerwacji w kwietniu. Turcja liderem wakacyjnych wyjazdów

Dane przedstawione przez Fly.pl, pokazują, że w kwietniu Polacy najchętniej rezerwowali wycieczki do Turcji w czterogwiazdkowych hotelach. Drugie miejsce zajmują wyjazdy do Egiptu, a trzecie – bez zmian – do Grecji.

W kwietniu Turcja (35,2 proc.), Egipt (18,0 proc.) oraz Grecja (14,7 proc.) utrzymały swoją pozycję na czele kierunków turystycznych. Dzięki dynamicznemu wzrostowi sprzedaży, biuro podróży Fly.pl osiągnęło kolejny rekordowy wynik, notując wzrost o ponad 90 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. Największym zainteresowaniem klientów cieszyły się wiosenne wyjazdy na kwiecień i maj, stanowiące aż 53 proc. wszystkich rezerwacji.

„Kwiecień we Fly.pl był kolejnym w tym roku bardzo udanym miesiącem sprzedażowym ze wzrostem na poziomie 90 proc. w stosunku do kwietnia 2022. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy wiosenne na kwiecień i maj, które łącznie stanowiły 53 proc. wszystkich rezerwacji. Zdecydowanym liderem w sprzedaży była Turcja, którą wybrało ponad 35 proc. naszych klientów. Na kolejnych miejscach uplasowały się takie kraje jak Egipt i Grecja, która od weekendu majowego rozpoczęła sezon letni” – mówi Katarzyny Papis, dyrektor sprzedaży e-commerce w Fly.pl.

W kwietniu w trakcie sprzedaży ofert na wakacje 2023 obiekty pięciogwiazdkowe wybrało 34 proc. osób. Największą popularnością wciąż cieszą się hotele czterogwiazdkowe – 42 proc. rezerwacji. W trzygwiazdkowym hotelu urlop planuje spędzić ok. 23 proc. klientów.

Dominującą formą wyżywienia pozostaje all inclusive (80 proc.). Oferta śniadań i obiadokolacji wybierana jest przez 8 proc. klientów, a hotel ze śniadaniami z wyprzedzeniem zarezerwowało jedynie 7 proc. klientów. Inne typy wyżywienia wybrało 5 proc. klientów. Średnia cena wycieczki w kwietniu 2023 wyniosła 6 702,65 zł.

„Duży udział wyjazdów wiosennych oferowanych w zdecydowanie atrakcyjniejszych cenach miał wpływ na wyraźny spadek średniej ceny rezerwacji, która w kwietniu wyniosła 6 702 zł i była niższa o ponad 800 zł w stosunku do marca. Prognozujemy, że ceny przedsezonowych wyjazdów majowych mogą być jeszcze atrakcyjniejsze ze względu na dużą podaż wycieczek, głównie do Turcji” – dodaje Katarzyna Papis.