FlixBus uruchamia na wiosnę i lato nowe trasy w pięciu krajach i 80 miastach

fot. archiwum FlixBus

FlixBus wznawia sezonowe połączenia i na okres wiosenno-letni. W szczycie sezonu klienci będą mogli skorzystać z ponad 130 połączeń krajowych i zagranicznych. Co więcej, w tym roku kalendarz rezerwacji FlixBusa został otwarty wcześniej niż zwykle, umożliwiając już dziś rezerwację biletów na podróż aż do połowy stycznia 2024 roku.

FlixBus otworzył sprzedaż biletów i przedstawił pełną siatkę połączeń na rok 2023. W szczycie sezonu FlixBus udostępni o 15 proc. więcej linii w porównaniu do sezonu wiosenno-letniego w 2022 roku. Obecnie w siatce jest 110 połączeń krajowych i zagranicznych, a liczba ta będzie rosnąć w najbliższych miesiącach.

„Rok temu uruchomiliśmy więcej połączeń niż przed pandemią, a dziś oferta FlixBusa jest jeszcze większa niż w 2022 roku. Obserwujemy stale rosnący ruch i zainteresowanie podróżowaniem po Polsce i Europie. Nie jest to już tylko chwilowy trend po pandemiczny, a stała tendencja, dlatego nieustannie rozbudowujemy siatkę połączeń. Naszym celem jest zaspokoić zapotrzebowanie i zapewnić łatwy sposób na podróżowanie dostępny dla każdego. W tym roku w szczytowym momencie sezonu liniami FlixBusa z Polski będzie można dotrzeć do 20 krajów Europy oraz do ponad 450 miast w Polsce i za granicą bez żadnej przesiadki” –mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

W tym roku w ofercie pojawiły się połączenia do 80 nowych miast i pięć nowych krajów. Polskie miasta, które dołączyły do siatki to m.in. Giżycko, Mrągowo, Mikoszewo czy Węgorzewo. Łącznie w szczycie sezonu FlixBus dojedzie do ponad 190 miast w Polsce i ponad 260 za granicą. Z końcem kwietnia startują nowe połączenia międzynarodowe do państw, które po raz pierwszy dostępne są bezpośrednio z Polski. FlixBus od 27 kwietnia będzie jeździł także do Luksemburga, Szwecji, Słowenii, Rumunii i Szwajcarii, dzięki czemu bez żadnej przesiadki będzie można dotrzeć m.in. do Bukaresztu, Lubljany, Malmö i Zurychu.

Flix: 2022 z rekordowym przychodem 1,5 mld euro