Figurki jako prezent dla młodych podróżników. Jaki prezent wybrać?

Zabieranie swoich dzieciaków w podróże już od małego przyczynia się do rozwoju ich wyobraźni, otwartości na nowe doświadczenia i podejścia do innych, niesamowicie różnych kultur. Szukając prezentu dla naszego młodego podróżnika, możemy pokierować się praktycznością, zainwestować w coś, co umili im długą podróż. Możemy również postawić na coś innowatorskiego, inspirującego do odkrywania kolejnych miejsc. Na co więc się zdecydować?

Zabawa w podróży

Każdy rodzić wie, że podróże z dzieckiem wymagają dużo więcej planowania, niż normalne wyjazdy. W zależności od wieku naszej pociechy inaczej będziemy musieli harmonogramu dnia, samej długości podróży i przystanków w trakcie. Najmłodszych trzeba umieć zaangażować i rozproszyć. Tak, żeby nawet najmniejsze nieprzyjemności nie zapisały się w pamięci dzieciaków. Żeby skupić uwagę najmłodszych, warto podarować im zabawkę specjalnie na podróż. Zainwestujmy w coś kreatywnego, pozwalającego na tworzenie historyjek i różnych scenariuszy, które dzieciaki będą mogły dopasować do otaczającego ich środowiska. A co najlepiej rozprasza uwagę maluchów? Klocki, które można bez końca składać i rozkładać, w samolocie, w pociągu czy w samochodzie. Szukając odpowiednich figurek do zabawy możemy sprawdzić ofertę Lego Brickheadz.

Szeroka gama znanych z popkultury bohaterów z pewnością pomoże nam znaleźć dobrą zabawkę dla małego podróżnika. Zestawy Brickheadz składają się z mniejszej ilości elementów niż inne pakiety klocków. Szybko je złożymy, a duże i kolorowe elementy nie zgubią się tak łatwo, jak drobne figurki. Chociaż w zestawie nie oferuje się, żadnego woreczka, który pomoże nam przenosić klocki z miejsca na miejsce, z pewnością mamy w domu coś, co świetnie się do tego nada. Mały woreczek klocków zabierzemy ze sobą wszędzie. Nasze dzieciaki na pewno docenią nową zabawkę, a samo budowanie zestawu może zaangażować całą rodzinę i sprawić, że lot minie dużo szybciej niż zwykle.

Zabawki związane z ulubionym krajem

Nawet nasi mali podróżnicy mają swoje ulubione miejsca na świecie. Możemy pomóc im dowiedzieć się więcej o danym kraju albo iść tym tropem i w następne wakacje zabrać je do podobnego miejsca. Możemy też zainwestować w zabawki, które przypomną im o danym kraju. Figurki ze znanymi postaciami pochodzącymi akurat stamtąd, książkę edukacyjną czy przewodnik podróżny dla dzieci. Warto rozwijać zainteresowania i pasje naszych dzieciaków. Obserwować w trakcie podróży, na co zwracają uwagę, co przyciąga ich wzrok. Zawsze możemy kupić im coś w trakcie wycieczki i podarować dopiero po powrocie do domu, czy na jakąś specjalną okazję. Takie wyciągnięte z czasem prezenty mogą rozweselić młodego podróżnika tęskniącego za wyruszeniem w świat.

Prezenty, które stworzą fantastyczne pamiątki

Co jest bardzo podstawowym prezentem dla każdego dorastającego podróżnika? Pamiętnik. Nawet zwykły zeszyt czy notes, który dzieciaki mogą zebrać ze sobą wszędzie. Podróżny zestaw kredek i długopisów. Notesy podróżnicze to dobry sposób na organizację i zapisywanie wspomnień doceniany przede wszystkim przez starszych podróżników. Jest to jednak super rzecz, którą jako rodzice możemy wprowadzić do harmonogramu wyjazdów z naszą pociechą. Chwilę na zapisanie odczuwanych emocji, czy ulubionych momentów z czasu za granicą. Taki journal można zawsze uzupełnić aparatem fotograficznym.

Fantastycznie obserwuje się świat oczami dzieci. W ten sposób zapewniamy i sobie, i im atrakcję, która zapewni wiele zabawy w trakcie wycieczki, ale będzie stanowiła również świetną pamiątkę. Po powrocie do domu warto stworzyć album albo wyklejankę z ulubionymi zdjęciami. Niektórzy nawet kupują wielką mapę świata i zamiast pinezek przy odwiedzanym kraju wieszają właśnie wywołane fotografie. W ten sposób na porządku dziennym możemy przypominać sobie wspólne wyjazdy. Angażując młodych w fotografię, proponujemy im kolejne hobby. Łatwo się wkręcić w robienie zdjęć. Świetnie wpływa to na procesy kreatywne, zachęca dzieciaki do bawienia się z widzianym obrazem. A kolaże tworzone z własnych zdjęć świetnie uzupełnią notesy podróżnicze naszych dzieci.

Artykuł sponsorowany