Festiwal pop na tunezyjskiej Dżerbie

archiwum ONTT

Dżerba zwana „wyspą Lotofagów” przez Homera znajduje się 3 godziny lotu samolotem od Warszawy i warto tę odległość pokonać, by uczestniczyć w imprezie „Pop na Dżerbie”. Festiwal będzie odbywał się w kilku miejscach na wyspie: w stolicy wyspy – Houmt Souk, w starym miasteczku żydowskim El Riadh, gdzie obecnie można podziwiać galerię street-artu, czyli „Djerbahood”, oraz w Djerba Explore – kompleksie, na terenie którego znajduje się ogromna farma krokodyli, tradycyjny dom dżerbiański typu menzel oraz bogata kolekcja sztuki islamskiej Lalla Hadria.
Przez 3 dni, od 23 do 25 października, publiczność będzie miała okazję doświadczyć sztuki we wszystkich jej formach. Zróżnicowany program festiwalu łączy w sobie muzykę, taniec, teatr, street art oraz sety dj’eskie najbardziej topowych artystów nie tylko z Tunezji, ale także z Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii.

Program festiwalu:
Czwartek 23 Października
17.30 Performance na terenie « Djerbahood » (piosenkarka Nawel Ben Kraiem oraz tancerka Sandra Dachraoui)
19.30 Wieczór w Djerba Explore (DJ-eje z Tunezji: Sun Jun i duet Tic&Tac, z Francji: Loïc Minel, DJ-ejka Elisa Do Brasil w duecie z piosenkarką z Brazylii Flavią Coehlo, Marc Houle z Kanady oraz piosenkarka z Tunezji Nawel Ben Kraiem)
Piątek 24 Października
20.00 Wieczór w Djerba Explore (DJ-eje z Tunezji: DJ Nakata, DJ Raf, TIIKI (FABRIKA), Valentin Joliff z Francji, Claptone z Niemiec oraz piosenkarka z Libanu Yasmine Hamdan)
Sobota 25 Października
11.00 do 17.00 Beach Party (DJ-eje z Tunezji: DJ Nakata, DJ Raf, Sun Jun, TIIKI (FABRICA), Dirty Vega, DJ-ejki z Francji: Alice Lewis i Elisa Do Bresil oraz Danton Eeprom z Wielkiej Brytanii)
www.popindjerba.com