Festiwal Oaz Górskich w Tunezji

AG

W dniach 9-11 kwietnia, po raz 29. organizowany jest Festiwal Oaz Górskich w Tamerzie, największej z trzech oaz położonych na górzystym południu Tunezji.

Dwie otoczone wąwozami oazy Tamerza i Mides na czas festiwalu będą żyły w rytmie występów ulicznych, uduchowionego i ekstatycznego tańca Sufi, poezji z regionu Djerid i tunezyjskich i algierskich Raï czyli muzyki wywodzącej się z algierskich tradycji ludowych.
Ogromna scena przygotowana dla koncertów nocnych, została ustawiona u stóp najwyższego wodospadu w mieście Tamerza. Na uczestników festiwalu czekają spektakle, recytacje poezji i śpiew, występy DJ-ów, oraz prezentacje gastronomiczne kuchni berberyjskiej. W miasteczku Tamerza natomiast będzie można podziwiać wystawę Program jest bardzo bogaty i każdy znajdzie w nim coś dla siebie.
Wieczory są zarezerwowane dla starszych festiwalowiczów, za to w ciągu dnia nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, będą specjalnie im dedykowane pokazy filmowe, animacje, pokazy teatralne, pochody ogromnych marionetek, nauka tworzenia postaci z balonów oraz inne wydarzenia, które odbędą się w ośrodkach młodzieżowych Tamerza i Mides.

W tym roku Festiwal będzie również gospodarzem Finału Mistrzostw Motocross Tunezji. W programie między innymi pokazy motorów oraz spektakl motocrossowy.

Na 29. edycję festiwalu organizatorzy spodziewają się około 3 000 gości z całego świata.