Emirates: darmowe wi-fi na pokładach samolotów dla członków Skywards

fot. materiały prasowe

Wprowadzone ulepszenia w zakresie dostępu do internetu pokładowego pozwalają pasażerom Emirates, podróżującym w każdej klasie, skorzystać z bezpłatnej łączności. Wystarczy zarejestrować się w programie Emirates Skywards. Przewoźnik dotychczas zainwestował w łączność pokładową ponad 300 mln dolarów.

Członkowie Emirates Skywards w każdej klasie podróży mogą korzystać z bezpłatnej łączności. Członkowie programu Skywards na poziomie Blue, Silver, Gold lub Platinum podróżujący w dowolnej klasie – ekonomicznej, ekonomicznej premium, biznes lub pierwszej – mogą bezpłatnie wysyłać i odbierać wiadomości w aplikacjach.

Dodatkowo, pasażerowie pierwszej klasy, jeżeli są członkami Skywards, otrzymają nieograniczony dostęp do bezpłatnego internetu, dzięki czemu będą mogli np. robić zakupy lub pracować online podczas lotu, podobnie jak członkowie Silver, Gold i Platinum Skywards podróżujący klasą biznes. Natomiast członkowie Platinum Skywards mają bezpłatny dostęp do internetu we wszystkich klasach podroży.

Dzięki zwiększeniu bezpłatnej łączności, Emirates odnotowuje średnio 450 tys. użytkowników miesięcznie. Oznacza to 30 proc. wzrost ruchu w Internecie w 2023 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Obecnie prawie 10 proc. wszystkich pasażerów korzysta z pokładowego wi-fi bezpłatnie. Na trasach w obu Amerykach prawie 20 proc. pasażerów łączy się z wi-fi na pokładzie, a na trasach europejskich i afrykańskich odsetek ten wynosi ponad 11 proc. wszystkich pasażerów.

„Emirates stale współpracują z naszymi dostawcami usług w celu optymalizacji i poprawy jakości łączności internetowej. W marcu dostarczyliśmy około 55 proc. więcej danych na jedną sesję klienta w porównaniu z początkiem 2022 r., mimo że liczba sesji wzrosła o 68 proc. w tym samym okresie. Będziemy kontynuować inwestycje w modernizacje i usprawnienia, a nasze samoloty A350 zostaną dostarczone już wyposażone w łączność satelitarną nowej generacji” – powiedział Patrick Brannelly, SVP retail, IFE & connectivity.

W planach przewoźnika jest również oferta nowego szerokopasmowego internetu pokładowego obsługiwanego przez GX Aviation, firmy Inmarsat, na pokładzie 50 nowych samolotów Airbus A350, które mają wejść do eksploatacji w 2024 roku. Nowa umowa ma poprawić komfort pasażerów dzięki lepszej łączności i większemu globalnemu zasięgowi, nawet podczas lotów nad Arktyką.