Egipt likwiduje Biuro ds Turystyki w Polsce

AG

Minister turystki Egiptu, Khaled Rami zdecydował o zamknięciu 11 zagranicznych biur ds turystyki przy ambasadach Egiptu, w tym biura w Warszawie.

Informację taką podał dziennik Al-Masry Al Youm. Decyzja ta podjęta najprawdopodobniej bez dokładnych badań rynku, może przynieść Egiptowi dalsze zmniejszenie liczby turystów z Polski, która jest obecnie piątym rynkiem pod względem przysyłanych do Egiptu turystów. Decyzja ta kłóci się rónież ze słowami nowego ambasadora Egiptu, Youssefa Zady, który mówił m.in. “Egipt zamierza promować się na rynku polskim i pracować nad tym, by liczba turystów z Poslki wzrosła.”

 

Decyzja zbiegła się z decyzją o nie przyznawaniu wiz egipskich indywidualnym turystom na lotniskach (będzie je można uzyskać w ambasadach).
Za promocję na rynku polskim, a także na austriackim, szwajcarskim i niemieckim odpowiadać będzie biuro w ambasadzie Niemiec.

Biuro w Moskwie będzie promować Egipt w Rosji, Białorusi, Azerbejdżanie, Kazachstanie, Armenii, Estonii, Łotwie, Litwie. Biuro w Londynie będzie odpowiadać za: Wielką Brytanię, Irlandię, Norwegię, Finlandię, Danię, Szwecję, Islandię. Paryżowi podlegać będzie: Francja, Portugalia i Hiszpania, zaś Brukseli – Belgia, Holandia i Luksemburg. Rzym zajmie się promocją we Włoszech, Turcji, Grecji, Chorwacji, na Malcie, Cyprze oraz Słowenii. Praga nadzorować będzie promocję w: Czechach, na Słowacji, Ukrainie, Węgrzech, w Serbii, Rumunii i Gruzji oraz Bułgarii.
Od teraz biuro ds. turystyki Ambasady Egiptu w Nowym Jorku będzie odpowiedzialne za promocję Egiptu w USA, Kanadzie, Meksyku, Ameryce łacińskiej i na Karaibach, zaś biuro w Pekinie za promocję w Chinach, Wietnamie, Korei Południowe i na Filipinach. Biuro w Bombaju zajmie się promocją w: Indiach, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Singapurze, Tajwanie, Japonii, Australii i Nowej Zelandii, zaś placówka w Abu Dabi będzie odpowiadać za: kraje Zatoki Perskiej, Liban i Jordanię
.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center