Egipt – można robić zdjęcia w grobowcach w Dolinie Królów

AG

Od 1 sierpnia odwiedzający muzea i stanowiska archeologiczne w Egipcie mogą robić bezpłatne zdjęcia i filmy za pomocą telefonów komórkowych. Decyzja została podjęta przez Ministerstwo Starożytności Egiptu.

Do końca lipca w Egipcie trzeba było czasami płacić za możliwość robienia zdjęć i filmów dzięki dowolnym aparatom fotograficznym (w tym smartfonom). Wszystko zależało od znaczenia muzeum, czy pomnika. Niektórych, szczególnie cennym eksponatów w ogóle zakazano filmowania. Dotyczyło to przede wszystkim niektórych eksponatów Muzeum Egipskiego w Kairze, czy grobowców w Dolinie Królów.

Prof. Abdel Rahim Rihan, dyrektor generalny Działu Badań Archeologicznych Południowego Synaju, powiedział: “Zniesienie opłat za amatorskie fotografie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż może pomóc w promocji Egiptu, jego historii starożytnej cywilizacji i kultury w sieciach społecznościowych, zwłaszcza wśród młodych ludzi.”

Decyzja Ministerstwa Starożytności o darmowej fotografii przez telefony komórkowe jest bardzo na czasie i przyniesie korzyści muzeom i stanowiskom archeologicznym. Odwiedzający będą mieli oryginalne zdjęcia eksponatów, rozpowszechnią je na portalach społecznościowych, co będzie pośrednią reklamą kultury i turystyki edukacyjnej w Egipcie.

Rihan dodał: “Jestem przekonany, że historie z odwiedzania unikalnych egipskich zabytków, poparte kolorowymi amatorskimi zdjęciami, przyciągną nowych turystów do Egiptu.”

www.hurghada24.pl