Dziadek Mróz zawita do Jasnej

Kilka dni przez prawosławnym Nowym Rokiem, gospodarze stacji narciarskiej Jasna pod Chopokiem w Niskich Tatrach na Słowacji przygotowali dla turystów ze wschodu imprezę pod nazwą Dziadek Mróz w Jasnej.

W sobotę, 11 lutego w godzinach 11 – 15 taras restauracji Happy End zmieni się w krainę Dziadka Mroza. Zimowy ogród z rosyjskimi motywami, zabawy, żywa muzyka, teatrzyk i taneczna zabawa będą czekać na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą Jasną. Wieczorem planowana jest zabawa podczas Russian Disco Night w klubie Happy End, na wieczór przygotowano specjalne menu.
Dziadek Mróz wraz ze śnieżynką Nastią przyjedzie lapońskimi saniami z zaprzęgiem. Przywita go muzyka saksofonu i harmonii a w Lodowym barze, narodowy napój rosyjski – wódka. We wspomnianej restauracji podawane będą typowe dania rosyjskiej kuchni.
Impreza organizowana przede wszystkich pod turystów rosyjskich nie jest przypadkiem. Każdego roku Liptów przeżywa najazd turystów ze wschodu, którzy przyjeżdżają tu po naszym Bożym Narodzeniu i zostają aż do połowy stycznia. Rosjanie polubili spędzanie sowich Świąt na stoku narciarskim lub w termalnych basenach aquaparku Tatralandia. W porównaniu do ubiegłego sezonu w hotelach w Tatrach Wysokich i Niskich Tatrach, zarezerwowało miejsca 30 proc. więcej turystów rosyjskich. Większość z nich przyjeżdża tutaj kolejny raz. Są to turyści preferujący aktywny wypoczynek, jazdę na nartach, ale i aktywny tryb spędzania czasu po nartach – na przykład jazdę kolejką na Łomnicę. Hotelarze są dobrze przygotowani na rzeszę turystów z Rosji – w hotelach pojawiają się dekoracje rosyjskie, w restauracjach menu w języku rosyjskim. Dodatkowo organizowane są jednodniowe wypady do Wiednia, zabiegi wellness.