Dyrektor Instytutu Słowackiego gościem VI Forum Promocji Turystycznej

archiwum  Instytutu Słowackiego w Warszawie

Słowacja to kraj bogaty kulturowo, dbający o swoją tożsamość i tradycję, pełen zabytków, muzeów. Jednocześnie chętnie odwiedzany przez Polaków przez cały rok. O tym, jak Słowacy promują swój kraj kulturą i dziedzictwem, opowie podczas VI Forum Promocji Turystycznej, Adrián Kromka – dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie.

Polscy turyści są drugą grupą gości zagranicznych odwiedzających Słowację. Jeździmy tam na narty, wędrować po górach, odpoczywać wuzdrowiskach i na kąpieliskach termalnych, zwiedzać zamki i miasteczka, smakowac kuchnię i wino. Coraz częściej interesujemy się wydarzeniami kulturalnymi, festiwalami, sztuką słowacką. W wielu muzeach i placówkach kulturalnych Polacy są najliczniejszą grupą turystów zagranicznych.

O tym jak Słowacy wykorzystują swój potencjał kulturalny, jak promowanie kultury pomaga promowaniu kraju, opowie nasz gość i ekspert

Adrián Kromka jest dyrektorem Instytutu Słowackiego w Warszawie od kwietnia 2018 roku. Ten słowacki dyplomata, z wykształcenia prawnik, w przeszłości pracował w Polsce na stanowisku konsula w Konsulacie Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie.
Wcześniej piastował urząd zastępcy Burmistrza Miasta Poprad, był doradcą w Kancelarii Prezydenta Republiki Słowackiej, członkiem zespołu doradczego Ministra Sprawiedliwości RS oraz członkiem rady Słowackiego Krajowego Centrum Praw Człowieka w Bratysławie

Jak podkreśla: „Instytut Słowacki w Warszawie to instytucja dyplomatyczna, zadaniem, której jest przede wszystkim budowanie pozytywnego wizerunku Republiki Słowackiej za granicą i w ten sposób pomaganie przy osiąganiu celów zagraniczno-politycznych. Instytut Słowacki dostarcza i rozpowszechnia informacje dotyczące Słowacji z zakresu kultury, sztuki, kształcenia i edukacji, informuje o możliwościach współpracy ekonomicznej, prezentuje regiony słowackie i turystykę na Słowacji.”

Adrián Kromka będzie jednym z ekspertów VI Forum Promocji Turystycznej, wystąpi w sesji „Marketing miejsc w turystyce”.

VI Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 23 października w Hotelu Polonia Palace w Warszawie.

Program i rejestracja: TUTAJ