Dworek Gościnny w Szczawnicy ma nowego managera centrum kongresowego

Nowy manager centrum kongresowego w Dworze Gościnnym
Dwór Gościnny w Szczawnicy/fot. materiały prasowe

Łukasz Adamczyk dołączył jesienią do zespołu Pieniny SPA Resort na stanowisku Managera Centrum Kongresowego Szczawnica – Dworek Gościnny w Szczawnicy. 

Do jego głównych zadań należy zarządzanie ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni eventowej w Centrum Kongresowym Szczawnica, a także restauracją Jazz Bar mieszczącą się w budynku centrum.

Centrum Kongresowe Szczawnica – Dworek Gościnny jest dostosowane m.in. do realizacji kongresów, konferencji, koncertów, prezentacji samochodów i wydarzeń hybrydowych. Sala główna ze 120-metrową sceną i kompletną techniką estradową oraz automatycznie składaną widownią dla 362 osób może już w 1,5 godziny zmienić się w salę bankietową. Zaplecze pozostałych sal, teren zielony wokół obiektu oraz oświetlenie i nagłośnienie eventowe sprawiają, że jest to świetnie przygotowane miejsce do realizacji wydarzeń.

Łukasz Adamczyk doświadczenie zawodowe zdobywał w hotelach i obiektach eventowych oraz podczas organizacji wydarzeń w całej Polsce. Pracował m.in.. dla sieci Hard Rock Cafe i Marriott, pełnił funkcję dyrektora sprzedaży w czterogwiazdkowym Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce k. Karpacza, gdzie odpowiadał m.in. za preopening, opracowanie i wdrożenie działań sprzedażowych w segmencie MICE. Jako Manager działu sprzedaży przygotowywał do preopeningu również czterogwiazdkowy Notera Hotel Spa Bory Tucholskie, gdzie finalnie pełnił funkcję dyrektora sprzedaży. W pięciogwiazdkowym Hotelu Marina Club pod Olsztynem jako Event Manager odpowiadał za realizację wszystkich eventów w obiekcie.

W swoim zawodowym portfolio ma także organizację koncertów i imprez masowych, m.in. z udziałem takich artystów jak Trio Leszek Możdżer, Lars Danielsson & Zohar Fresco. Pracował przy koordynacji polskiej części trasy koncertowej Al’a Di Meoli – „Opus Tour” w 2018 roku.  W Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku prowadzi zajęcia ze studentami na kierunku Turystyka i Rekreacja.

Łukasz Adamczyk

Łukasz Adamczyk  powiedział: „Dworek Gościnny bardzo pozytywnie zaskoczył mnie już wcześniej, podczas pierwszej wizyty w Szczawnicy. Połączenie blisko 140-letniej historii i nowoczesnych rozwiązań technicznych to świetne narzędzie pracy przy najbardziej skomplikowanych eventach. Kompletne wyposażenie i dostosowanie budynku do różnych rodzajów wydarzeń otwierają ogromne możliwości działania dla organizatorów zmniejszając ich obciążenia logistyczne. Ponadto bezpośrednie otoczenie Centrum Kongresowego – Park Zdrojowy i wspaniałe rewitalizowane hotele działające również w ramach Grupy Pieniny Spa Resort pozwolą nam na przywrócenie Szczawnicy miana jednej z wiodących destynacji w polskich górach.”

Artur Trukawiński, Dyrektor Operacyjny Grupy Hotelowej Thermaleo, podkreślił: “Jest mi ogromnie miło powitać Łukasza Adamczyka w Grupie Thermaleo, w ramach której będzie pełnić kluczową rolę osoby odpowiedzialnej za segment MICE, jak również odpowiadać za realizację strategii sprzedażowej całego Centrum Kongresowego Szczawnica – Dworek Gościnny.  To jest nasz pierwszy wspólny projekt, ale nie ostatni biorąc pod uwagę plany naszej całej grupy. We wcześniejszych naszych hotelach konferencyjnych mieliśmy okazję ze sobą “konkurować”, teraz nadarzyła się okazja do nawiązania współpracy i tworzenia wspólnie kolejnych ciekawych projektów. Łukasz Adamczyk nie jest osobą nową w naszej branży i w ciągu ostatnich lat udowodnił, że jest profesjonalistą w dziedzinie organizacji eventów. Tym samym Centrum Kongresowe i otwarcie Pienin Grand umożliwi nam obu zaprosić tych wszystkich Organizatorów Konferencji do Szczawnicy, którzy do tej pory nie mieli okazji nas odwiedzić i zrealizować tutaj swoje wydarzenia” –