Dubaj reklamuje się hollywoodzkimi gwiazdami

archiwum DTCM

Dubai Tourism prezentuje film „A Story Takes Flight” promujący Emirat Dubaju, zrealizowany we współpracy z gwiazdami Hollywood – Gwyneth Paltrow, Kate Hudson i Zoe Saldana. W filmie aktorki zagrały same siebie: każda z nich wyrusza w podróż po Dubaju, odkrywając miasto pełne inspiracji, niespodzianek i niezwykłych ludzi.

Każda doświadcza je na swój sposób: Kate Hudson wędruje po zakamarkach dzielnicy Al Bastakiya, Gwyneth Paltrow próbuje swych sił w sportach wodnych na plaży w pobliżu Burj Al Arab, zaś Zoe Saldana odkrywa magiczną dubajską pustynię i tradycje beduińskie. Hollywódzkie trio spotka się także wspólnie na tradycyjnej łodzi abra w Starym Dubaju.

Film wyreżyserowała Reed Morano, zdobywczyni nagród Emmy oraz Directors Guild of America Award. Autorka popularnych seriali i fimów fabularnych słynie z naturalnego, angażującego stylu. Morano także i tym razem uchwyciła indywidualne, bliskie relacje aktorek na tle wciągającego je miasta.

Issam Kazim, Prezes Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing (DCTCM), powiedział: „A Story Takes Flight” to film inny niż wszystkie dotychczasowe produkcje. Chcemy pokazać, że bez względu na to kim jesteś i skąd pochodzisz, Twoja podróż po Dubaju może nie mieć końca. Sposobów na odkrywanie miasta jest nieskończenie wiele.”

Zdobywczyni Oscara Gwyneth Paltrow skomentowała swoją rolę w następujący sposób: „Jednym z moich ulubionych elementów podróży jest poznawanie prawdziwego miasta i jego mieszkańców. A Dubaj jest wyjątkowym tyglem kulturowym. Spotkałam w nim zarówno osoby, które się tutaj urodziły i są dumne z dziedzictwa kulturowego miasta, jak i tych, którzy w Dubaju znaleźli swój dom, wzbogacając go o swoją kulturę. Miasto przerosło moje wszelkie oczekiwania. Wiem jak wiele jest jeszcze przede mną do odkrycia.”

Aktorka Zoe Saldana dodała: „Różnorodność, którą zobaczyłam w Dubaju, była niesamowita. Jeżdżąc konno, podziwiałam wschód słońca, a wieczorem obserwowałam zachód z wysokości 150 metrów nad ziemią. Nie mogę się doczekać, aby przyprowadzić tu moich chłopców i kontynuować tę przygodę.”

Kate Hudson, laureatka nagrody Emmy, uzupełniła: „Byłam wdzięczna za gościnność, którą tu otrzymałam. Spędziłam dużo czasu na zwiedzaniu krętych uliczek starego Dubaju. To niewiarygodne, że w sercu tak nowoczesnego miasta można znaleźć tętniącą życiem społeczność artystyczną i muzyczną. Mój pobyt nie byłby jednak tak wspaniały, gdyby nie serdeczność ludzi wokół. Na pewno tu wrócę.”

Film powstał w ciągu ośmiu dni. Już sam proces jego produkcji odzwierciedla wielokulturowego ducha miasta. Przy tworzeniu filmu pracowały osoby pochodzące z ponad 30 krajów.

Issam Kazim dodał: „Cieszyliśmy się, że możemy gościć Gwyneth, Zoe i Kate oraz współpracować z tak niesamowitą reżyser, którą jest Reed. Oczami aktorek widzimy ich odczucia i doświadczenia związane z poznawaniem Dubaju. Jesteśmy dumni z tego, że Emirat jest domem dla ponad 200 narodowości. Zapraszamy wszystkich odwiedzających do napisania ich kolejnego rozdziału w historii Dubaju.”