Drezno zaprezentuje infrastrukturę eventową na targach IMEX

(C) Sven Döring

„Convention meets Culture“ – pod tym hasłem Dresden Marketing GmbH zaprezentuje Drezno jako atrakcyjny kierunek MICE na targach IMEX we Frankfurcie nad Menem.

W dniach od 21 do 23 maja Dresden Marketing GmbH (DMG) wraz z Dresden Convention Bureau (DCB) i ośmioma partnerami z miasta i regionu zaprezentują na wspólnym stoisku ofertę MICE destynacji Drezno i Kraina Łaby podczas jednych z wiodących europejskich targów branży spotkań IMEX we Frankfurcie nad Menem. Tegoroczna edycja targów ma zgromadzić 3500 wystawców oraz ponad 5000 specjalistów z ponad 160 krajów.

„Targi IMEX są dla nas oraz naszych partnerów jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych, na którym możemy zaprezentować się jako atrakcyjna destynacja MICE oraz dalej rozszerzać sieć naszych międzynarodowych kontaktów z najważniejszymi graczami tego sektora. W ciągu trzech targowych dni spotkamy się z przedstawicielami agencji organizujących wydarzenia, stowarzyszeń oraz firm MICE z wszystkich zakątków świata, mając na celu sprowadzenie do miasta kongresów, konferencji i realizacji programów incentive” – mówi dr Jürgen Amann, dyrektor zarządzający DMG.

90 takich spotkań zainteresowani klienci umówili z DMG już przed targami, przedstawicieli Drezna będzie można spotkać także podczas wieczornego eventu zorganizowanego przez ogólnoniemieckie German Convention Bureau. Szczególną atrakcją targowego stoiska DMG będzie miniaturowy tor wyścigowy z modelami aut poruszającymi się na planie miasta, co ma na celu zarówno zwrócenie uwagi na Drezno jako jednego z liderów badań nad technologiami przyszłości, jak 5G czy rozwój autonomicznych i samouczących się systemów komunikacyjnych, ale także na dobrą infrastrukturę miasta i niewielkie odległości między lokalizacjami eventowymi czy usługami z tym związanymi.

Drezno jako ośrodek kongresów i konferencji cieszy się dużą popularnością i bardzo dobrą reputacją oraz plasuje się wśród TOP 10 rankingu niemieckich destynacji MICE. Kongresy, konferencje i eventy firmowe są nie tylko niezwykle istotne dla hoteli, gastronomii, atrakcji kulturalnych czy handlu, ale także przysparzają miastu rozpoznawalności i renomy. „Nasz pięcioosobowy zespół marketingu kongresowego koordynuje działania promocji Drezna jako destynacji MICE. Ponadto jesteśmy pierwszym adresem w mieście dla narodowych i międzynarodowych organizatorów wydarzeń, którzy potrzebują na miejscu wsparcia realizacji swoich projektów. Dokładamy wszelkich starań, by to na Drezno padał wybór lokalizacji planowanego wydarzenia, ale także by kongres czy konferencja w stolicy Saksonii były zorganizowane w sposób optymalny”, mówi Amann.

Drezno jako destynacja MICE zaprezentuje się na stoisku nr F160. Partnerami z miasta i regionu będą:

Dresden Convention Bureau

Agentur Seidel GmbH

Brähler ICS Konferenztechnik AG

CitySki GmbH – FIS Skiweltcup Dresden

Hilton Dresden

Maritim Hotel & Internationales Congress Center

Penck Hotel Dresden

Radisson Blu Park Hotel & Conference Centre, Dresden Radebeul

The Student Hotel