DOT i Kolejkowo otwierają świetlicę dla ukraińskich dzieci

Dolnośląska Organizacja Turystyczna i wrocławskie Kolejkowo od 7 marca rusza ze świetlicą dla ukraińskich dzieci, która będzie dostępna w godzinach od 10 do 15 od poniedziałku do piątku w Kolejkowie, w Sky Towerze na I piętrze.

Celem otwarcia świetlicy jest zajęcie się ukraińskimi dziećmi w wieku od 5-14 lat przez wolontariuszy posługujących się językiem ukraińskim. W tym czasie ich mamy czy babcie, będą mogły załatwić formalności związane np. z meldunkiem, wynajęciem mieszkania, zapisaniem ich do szkoły czy przedszkola, znalezieniem pracy, etc.
Podczas zajęć będą pokazywane techniki modelarskie, poprowadzone zostaną zajęcia plastyczne oraz oczywiście będziemy możliwość zwiedzania Kolejkowa. W planach są również wizyty w innych wrocławskich atrakcjach.

Aby móc to zrealizować DOT i kolejkowo organizuje zbiórkę rzeczy dla dzieci m.in.:
– bloki rysunkowe, ryzy papieru, kartki kolorowe, etc.
– kredki, pisaki, mazaki, kolorowe bibuły, etc.
– farby,
– klej do papieru,
– proste gry planszowe,
– pluszaki,
– poszukiwane są także podmioty gastronomiczne chętne do wsparcia w dostawie wody, soczków, przekąsek do pochrupania a nawet  kanapek  (choć te mogą przygotować sami z dostarczonych produktów).

Wszystkie chętne do pomocy wrocławskie i regionalne atrakcje turystyczne proszone są o kontakt i bezpłatne udostępnianie biletów dla dzieci przebywających w świetlicy.
Kontakt w sprawie ewentualnej  pomocy [email protected]