Dolina Bachledowa – kolejka gondolowa ruszy jeszcze w tym sezonie zimowym

Już w tym sezonie narciarskim tylko 7 minut będzie trwała jazda kolejka gondolową na wierzchołek Spiskiej Magury w Bachledowej Dolinie na Słowacji. Nowe 10-osobowe wagoniki zastąpią stary, 30-letni wyciąg krzesełkowy (3-osobowa kanapa).

Jak podał portal Wasza Słowacja.pl, prace nad kolejką dobiegają końca, sprowadzono już wagoniki i zaczęto ich montaż próbny ich na linie.

Nowa kolejka jest poprowadzona dokładnie po trasie starego wyciągu. 

To dobra wiadomość nie tylko dla narciarzy, ale i dla wszystkich, którzy chcą przespacerować się Szlakiem nad drzewami.

Producentem kolejki jest Leitner, firma znana z kolejek w górach całego świata. Kolejka gondolowa będzie przewozić 1 734 osoby na godzinę. Jazda poprzednim wyciągiem trwała 20-25 minut i była, zwłaszcza zimą, mniej komfortowa. Całkowita długość trasy kolejki to 1 518 metrów.

Cytowana przez portal Wasza Słowacja.pl, Martina Mudra, szefowa marketingu stacji Bachledka Ski&Sun, powiedziała: „Wierzymy, że nowa kolejka ucieszy wszystkich naszych klientów, którzy o każdej porze roku będą mogli teraz bezpiecznie i komfortowo dostać się na wierzchołek. Dzięki szybszej kolejce więcej narciarzy będzie mogło korzystać z tras w trzech dolinach: Bachledowej, Jeziersku i Frankowej a więcej turystów spacerować po Ścieżce nad drzewami. Cieszy nas szczególnie, że dzięki gondolce zwiększy się płynność na trasach narciarskich, skończą się kolejki oczekujących na wyjazd na górę.

 

www.bachledka.sk

{gallery}7460{/gallery}