Do Singapuru warto przyjechać o każdej porze roku

Melissa Thompson, dyrektor regionu Europy Wschodniej w Singapore Tourism Board/fot. AG

O tym, że do Singapuru warto przyjechać o każdej porze roku i że ciekawie tutaj mogą spędzić czas zarówno całe rodziny, jak i biznesmeni, przekonywali w Warszawie podczas spotkania z branżą turystyczną, reprezentanci Singapore Tourism Board i Singapore Airlines.

Przychody z turystyki stanowią 4 proc. PKB Singapuru. W 2018 roku Singapur odwiedziło ponad 18,5 mln turystów z całego świata, o 6,2 proc. więcej niż w 2018 roku

Już po raz drugi w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, przedstawiciele Singapore Tourism Board oraz Singapore Airlines (SIA), narodowej linii lotniczej Singapuru zaprezentowali w Warszawie walory Singapuru i jego przewoźnika. Stawili się w silnej reprezentacji, którą stanowili: Lee Sek Eng, wiceprezes na region Europy i Kardien de Werker, dyrektor regionalny na Europę i Bliski Wschód z linii Singapore Airlines oraz Melissa Thompson, dyrektor regionalny na Europę Wschodnią z Singapore Tourism Board.

Melissa Thompson, dyrektor regionu Europy Wschodniej w Singapore Tourism Board, powiedziała m.in. : “Polska jest dla nas ważnym rynkiem, ponieważ widzimy stały wzrost liczby Polaków odwiedzających Singapur. W rynku polskim widzimy wielki potencjał. Do Singapuru można przyjeżdżać przez cały rok. W miesiącach teoretycznie zimowych – grudzień I styczeń – średnia temperatura wynosi 22 stopnie Celsjusza. Od maja do lipca jest zdecydowanie cieplej – około 34 stopni Celsjusza.

W 2020 roku oferować będziemy turystom 70 tysięcy pokoi hotelowych. Ceny powinny zadowolić każdego – nocleg w obiektach 5* kosztuje 200-350 euro, zaś w hotelach 3* I 4* – 100-200 euro. Nasze obiekty konferencyjne mogą przyjąć 20 tysięcy uczestników i są to zarówno wielkie sale, jak i mniejsze na kilkadziesiąt lub 100 osób.

Singapur to ponad 613 kilometrów kwadratowych na lądzie, 63 wyspy, 300 parków i 4 rezerwaty. Jednocześnie to miasto multikulturalne – jest tutaj Chinatown, dzielnica Małe Indie, enklawa malajska z oryginalną wioską rybacką, Muzeum kultury peranakańskiej.

Melissa Thompson podkreśliła: “Jeśli ktoś mnie pyta, kiedy najlepiej przyjechać do Singapuru, którego miesiąca odbywa się jakaś ciekawa impreza, to nie wiem co odpowiedzieć, bo u nas każdego miesiąca odbywa się co najmniej jedno wielkie wydarzenie (w lipcu jest to Singapore Food Festival, w sierpniu – Night Festival). To miasto dobre zarówno dla lubiących zwiedzanie, jak i aktywny wypoczynek. Dodatkowym bonusem jest oczywiście nasza kuchnia – w Singapurze znajduje się 39 restauracji odznaczonych gwiazdkami Michelin oraz 11 z listy 50 najlepszych barów koktajlowych w Azji.

Do Singapuru najlepiej Singapore Airlines

Kardien de Werker reprezentujący Singapore Airlines, podkreślił: “Do Singapuru najlepiej dostać się korzystając z usług pięciogwiazdkowych linii Singapore Airlines (SIA). Singapore Airlines Group to obecnie trzy linie pasażerskie: Singapore Airlines dysponujące 126 samolotami, SilkAir, która w ciągu dwóch lat zostanie wcielona do SIA, oferująca 26 maszyn oraz tania linia SCOOT z 48 maszynami. Dysponujemy bardzo młodą flotą, średni wiek naszych samolotów wynosi: w SIA – 6 alt, w SilkAir – 5 lat I 9 miesięcy oraz SCOOT – 5 lat I 3 miesiące.

Naszym flagowym samolotem jest Airbus A350 XWB, w którym oferujemy 42 miejsca w Businnness Class, 24 – w Premium Economic oraz 187 w Economic Class.

Z kolei w Airbusie A380 latającym na długich dystansach (do Nowego Jorku I Los Angeles) oferujemy tylko dwie klasy: BC oraz Premium Economic.

W sumie nasza Grupa wraz z partnerami obsługuje 390 kierunków w ponad 95 krajach. Najmocniejsi jesteśmy oczywiście w Azji i Australii.

Na razie jeszcze nie latamy bezpośrednio do i z Polski, ale odprawa na nasze loty jest możliwa na dziesięciu polskich lotniskach. Od października 2020 możliwy będzie lot z przesiadką w Brukseli, skąd uruchamiamy kolejne połączenie z Singapurem.”