Do Dubaju z dwoma testami na koronawirusa

lotnisko w Dubaju
Lotnisko w Dubaju / fot. VisitDubai

Pasażerowie przylatujący do Dubaju z Polski będą musieli poddać się drugiemu testowi PCR na obecność COVID‑19 po przylocie do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju. Pierwszy test PCR należy wykonać w Polsce nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem do Dubaju.

Pasażerowie przesiadający się w Dubaju w trakcie podróży z Polski muszą okazać zaświadczenie o ujemnym wyniku testu PCR na obecność COVID‑19 wykonanego w ciągu 72 godzin przed wylotem, a także muszą spełniać wszelkie wymogi obowiązujące w kraju docelowym.

Test na miejscu bez opłat

Dzieci poniżej 12. roku życia i pasażerowie ze średnim lub zaawansowanym stopniem niepełnosprawności nie muszą poddawać się testowi PCR na obecność COVID‑19.

Jeśli pasażer chce wykonać test PCR na lotnisku w Dubaju, musi pozostać w hotelu lub miejscu zakwaterowania do momentu uzyskania wyniku testu. Test PCR wykonany na lotnisku w Dubaju jest bezpłatny.

Jeśli po przylocie do Dubaju pasażer uzyska dodatni wynik testu, konieczne będzie poddanie się kwarantannie oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi dubajskiej instytucji ds. zdrowia publicznego.

Wszyscy podróżujący do Dubaju muszą pobrać aplikację COVID19 – DXB Smart App iOS‑Android.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center