Dni Rużemberka na Liptowie

archiwum SACR

Dni miasta Rużemberok to ponad 80 imprez dla wszystkich grup wiekowych. Centralnym wydarzeniem w tym roku Rużemberski Jarmark, odbywający się już po raz 28., tym razem na Placu Hlinki w dniach 5-7 czerwca.

W ubiegłym roku w podobnej imprezie wzięło udział około 15 tysięcy osób i gospodarze nie mieliby nic przeciwko pobiciu tego rekordu.
Dyrektor domu kultury, który jest głównym organizatorem imprezy Ivan Šenšel powiedział: “Każdy znajdzie coś miłego dla siebie, również miłośnicy sportów i aktywnej zabawy – od turnieju koszykówki ulicznej po turniej szachów błyskawicznych.”
W gronie organizatorów znalazło się 30 przedsiębiorstw i organizacji działających w samym mieście i jego okolicach. Oficjalne otwarcie Dni Rużemberka nastąpiło 1 maja, ale imprezy będą trwały przez dwa miesiące.

Burmistrz miasta Jan Pavlik podkreślił: “Nasze święto służy nie tylko mieszkańcom miasta, ale i turystom odwiedzającym Liptów. Mogą obejrzeć występy zespołów ludowych, zapoznać się z wytworami artystów, zjeść specjały naszej kuchni i dobrze się pobawić.”