Czy rower elektryczny przydaje się w górach?

Jazda na rowerze kojarzy nam się z wieloma korzyściami dla zdrowia, ale też dla naszego portfela. Rewolucją na rynku stały się w ostatnim czasie rowery elektryczne, które w pewien sposób mogą podważać słuszność takiego skojarzenia. Czy rower elektryczny to naprawdę świetny pomysł? Dlaczego warto w niego zainwestować?

Rower elektryczny w górach – korzyści

Rowery elektryczne z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, gdyż pozwalają na łatwiejsze pokonywanie przeszkód przy jednoczesnym zachowaniu doznań charakterystycznych dla klasycznych jednośladów. Zawdzięczamy to pracy wielu specjalistów, którzy w szczegółach dopracowali zarówno górskie modele, jak i te miejskie. w salonach rowerowych nie brakuje zatem intrygujących ofert elektryków, więc każdy znajdzie ten odpowiadający jego indywidualnym potrzebom.

Jazda w górach wymaga wyjątkowego nakładu siły i determinacji. Zasobów tych potrzebujemy znacznie więcej, jeżeli zdecydujemy się na jazdę klasycznym modelem, który nie jest uzupełniony o wspomaganie. Gdy chcemy w pełni skorzystać z możliwości oraz atrakcji związanych z taką wyprawą, warto sięgnąć właśnie po rower elektryczny. Na szczególną uwagę zasługują modele dedykowane tego typu aktywności. Mają wzmocnioną konstrukcję ramy, natomiast silnik umiejscowiony jest w centralnej części, dzięki czemu dany egzemplarz staje się łatwiejszy w przenoszeniu. Warto pamiętać, że napęd elektryczny może odciążyć rowerzystę w najtrudniejszych momentach trasy, przykładowo na stromych podjazdach, a nawet skomplikowanych zjazdach.

Rowery elektryczne górskie – jakie są zalety?

Przewagą rowerów elektrycznych jest napęd, który pozwala na wyrównanie szans na szlakach górskich. Z tego względu to dobre rozwiązanie dla osób chcących skorzystać z uroków takiej aktywności, lecz ich kondycja na to nie pozwala w pewnym stopniu. W ten oto sposób ludzie po kontuzjach czy o niższym poziomie kondycji bez problemu wyjadą na górskie trasy. Szczególnie sprawdzą się na stromych podjazdach oraz nierównościach. Wystarczy zacząć pedałować, aby uruchomić napęd elektryczny. Tym samym odciążymy nogi w trudniejszych momentach przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowego oddechu i zmniejszeniu wkładanej w wysiłek energii.

Rodzaje rowerów elektrycznych w góry

Na rynku spotkamy się z przynajmniej dwoma rodzajami górskich rowerów elektrycznych. Ze względu na budowę wyróżniamy modele z pełnym zawieszeniem, czyli full oraz sztywnym, czyli hardtail. Te pierwsze odznaczają się większą stabilnością. Ponadto rowerzyści doceniają je za wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Wynika to ze specyficznego rozpraszania drgań oraz uderzeń, co podnosi standard wygody. To również świetna propozycja dla osób borykających się z bólem kręgosłupa. Modele hardtail to w pewnym stopniu ich lżejsza wersja. Warto ją wybrać na lżejsze trasy lub w sytuacjach, gdy przewidujemy częstą konieczność przenoszenia roweru. Dobrze jest zainwestować w taki rower elektryczny, aby móc w pełni korzystać z uroków górskich terenów.

Artykuł sponsorowany