Czarnogóra otwiera centrum narciarskie

materiały prasowe

Na początku lutego odbędzie się uroczysta inauguracja nowoczesnego centrum narciarskiego Kolašin 1600 Ski Centre w paśmie górskim Bjelasica w środkowej Czarnogórze.

Państwo zainwestowało do tej pory około 50 mln euro w infrastrukturę miasta oraz ośrodek Kolašin 1600 Ski Centre, co ma pomóc uczynić z tego regionu główne centrum zimowe. Region wzbogaci się tym samym w 4,6 km stok narciarski wyposażony w sześcioosobowy wyciąg kanapowy. Dostawcą urządzeń jest austriacka firma, wiodący producent wyciągów i kolejek linowych.

Na sezon narciarski 2019 centrum zapewni turystom bazę gastronomiczną na 400 miejsc, wypożyczalnię sprzętu oraz szkółki narciarskie.

Duško Marković, premier Czarnogóry, podkreślił: „Dzięki dotychczasowym inwestycjom Kolašin i Czarnogóra będą dysponować ofertą, która wpłynie na rozwój turystyki, a zarazem gospodarki całego kraju. Mamy nadzieję, że uda się pozyskać inwestorów chętnych rozbudować bazę hotelową i poczynić dalsze inwestycje.”

Najnowsza inwestycja uzupełnia ofertę innego ośrodka z regionu – Kolašin 1450 Ski Resort.

Tam na narciarzy i snowboardzistów czekają: sześcioosobowy wyciąg kanapowy, dwuosobowy wyciąg krzesełkowy, orczyki oraz 16,5 km tras spełniających najwyższe standardy europejskie. W najbliższych latach planowane jest połączenie obu ośrodków, dzięki czemu region będzie dysponował 40 km tras narciarskich.
Do Podgoricy, stolicy Czarnogóry, przez cały rok można dolecieć bezpośrednio z Warszawy. Propozycje zorganizowanych wyjazdów dostępne są też w ofertach biur podróży.

www.go.montenegro.travel.