Czarnogóra – festiwale wiosenne i letnie

materiały prasowe

W Czarnogórze, poza zachwycającą przyrodą, w wielu miastach i regionach odbędą się różnorodne festiwale, które będą dodatkową atrakcją turystyczną i wzbogacą każdą wycieczkę.

W pierwszej połowie kwietnia w Herceg Novi odbędzie się wydarzenie dla amatorów sztuki teatralnej (1-15.04). Festiwal Teatrów zyskuje na znaczeniu, jest coraz ważniejszym wydarzeniem kulturalnym nie tylko dla Czarnogórców, ale i sąsiadów z regionu. W pierwszym tygodniu kwietnia warto też odwiedzić Ulcinj (06.04), gdzie z okazji rozpoczęcia sezonu letniego przygotowano ciekawy program.

Długi weekend majowy będzie obfitował w sportowe atrakcje. W Plav odbędą się regaty, w miejscowości Mojkovac nad Tarą zawody w raftingu i kajakowaniu po górskiej rzece, natomiast w Barze przewidziany jest Dzień Sportu.

Miłośnicy dobrej kuchni powinni z kolei wybrać się do Tivatu. Od początku maja do końca października będą trwały tzw. „Gastro nights”, które mają promować pyszną lokalną kuchnię.

Z innych wydarzeń warty uwagi jest majowy Dzień Pszczelarzy obchodzony w miejscowości Andrijevica (12.05), a także czerwcowy Festiwal Rzeźby i Malarstwa w Plav (22-29.06).

Na lato turyści mogą wybierać dogodne loty z najważniejszych polskich miast do Podgoricy, stolicy tego kraju oraz do Tivatu. W nadchodzącym sezonie pasażerów obsłużą Polskie Linie Lotnicze LOT, a także tanie linie Ryanair, Wizzair oraz Enter Air.

Poza szerokimi możliwościami samodzielnie zaplanowanego urlopu, propozycje zorganizowanych wyjazdów dostępne są też w ofertach biur podróży.

www.go.montenegro.travel

www.montenegro.travel/en/eventswww.montenegro.travel/en/events