Cypr stawia na promocję w Polsce

Cypryjska Organizacja Turystyczna zorganizowała spotkania dla przedstawicieli branży turystycznej. Odbyły się one w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

Polscy agenci turystyczni i organizatorzy turystyki mieli okazję spotkać się z przedstawicielami cypryjskiej branży turystycznej podczas workshopów B2B organizowanych w różnych miastach Polski, w tym w Warszawie, a także Poznaniu i w Katowicach. Warunki do rozmów oraz oprawę spotkania zapewniło polskie biuro Cypryjskiej organizacji Turystycznej.

Po rozmowach, w trakcie których można było zapoznać się z ofertą cypryjskich hotelarzy, nastąpiła prezentacja destynacji zawierająca aktualne informacje niezbędne dla turystów. Po części oficjalnej goście wzięli udział w Wieczorze Cypryjskim z muzyką na żywo oraz kolacją przygotowaną przez cypryjskiego kucharza Michalisa Hadjipavlou.

Jak wyjaśnia Marzena Henszel, dyrektor Cypryjskiej Organizacji Turystycznej, w ubiegłym sezonie znacznie wzrosło zainteresowanie Polaków wyjazdami na Cypr. Liczba turystów z Polski wzrosła nawet o 50%. Wzrosła dostępność oferty w biurach podróży, spadły cen, pojawiły bezpośrednie połączenia tanimi liniami: Wizz Airem i Ryanairem. Cypr pragnie więc zintensyfikować działania promocyjne na naszym rynku.

Roadshow dla agentów był właśnie jednym z takich działań. Zainteresowanie ze strony polskiej branży było bardzo duże, w Warszawie na spotkaniach B2B pojawiło się kilkudziesięciu agentów. Ze względu na skąpą liczbę reprezentantów branży z Cypru, do rozmów ustawiać się trzeba było w kolejkach.

Zainteresowanie Cyprem ma szanse wzrosnąć jeszcze bardziej, ze względu na to, iż z uwagi na niepewną sytuację geopolityczną touroperatorzy szukają alternatywnych kierunków do swojej oferty. Cypr chce więc przeznaczyć większe środki na promocję, zerwać z funkcjonującym wśród Polaków przekonaniem, że należy do drogich kierunków wakacyjnych i wykorzystać szanse marketingowe związane z tym, że w 2017 roku Pafos zostanie Europejską Stolicą Kultury.