Cypr – od 3 czerwca Polska w pomarańczowej kategorii. Jeden test dla niezaszczepionych

Wschodnie wybrzeża Cypru/fot. AG

Od 3 czerwca Polska zostaje przeniesiona do kategorii pomarańczowej krajów względem ryzyka epidemicznego. W związku z tym, aby polecieć na Cypr wymagany będzie tylko jeden test, przed wylotem. Osoby zaszczepione i dzieci przed ukończeniem 12 roku życia nie podlegają obowiązkowi wykonywania testów.

Przypomnijmy, że od 10 maja Cypr uznaje za uprawniające do odbycia podróży szczepionki Sputnik V oraz wszystkie szczepionki, które zostały zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków.

Szczepienie nie stanowi warunku koniecznego do odbycia podróży, jednakże Cypr będzie mógł teraz zaktualizować swoje procedury bezpieczeństwa i zaoferować wytyczne także dla zaszczepionych podróżnych. Dla osób podróżujących z wyżej wymienionych krajów, zaświadczenie o zaszczepieniu przeciw COVID-19 będzie traktowane,

Podróżni, którzy mogą udowodnić, że otrzymali wszystkie wymagane dawki autoryzowanej szczepionki, nie muszą poddawać się żadnym testom, aby móc podróżować na Cypr, niezależnie od kategorii, w jakiej znajduje się ich kraj wylotu.

Ponadto, nie zostaną oni poddani kwarantannie, nawet w przypadku gdyby mieli kontakt z osobą zakażoną COVID-19. Powyższe ułatwienie w podróżowaniu obowiązuje od dnia podania wszystkich wymaganych dawek szczepionki.

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center