Conventa 2024 – rekordowa reprezentacja z Polski na targach Nowej Europy

fot. POT

Polska obecność na targach Conventa w Lublanie była rekordowa. Biura convention, hotele, organizatorzy kongresów i podróży motywacyjnych uczestniczący w spotkaniach stolikowych hosted buyers mieli możliwość zapoznania się z szerokim spektrum usług i miejsc na organizację wydarzeń w Polsce. Dodatkowo Aneta Książek, kierowniczka Poland Convention Bureau oraz Andrzej Hulewicz, wiceprezes Mazurkas Travel, otrzymali nagrody podczas gali Meetings Star Awards.

Od 16 lat organizatorzy targów Conventa zapewniają obecność wysokiej klasy hosted buyers w Lublanie, dając wystawcom możliwość spotkania ich w przyjaznej i otwartej atmosferze. Rozmowy biznesowe odbywają się w formie stolikowej. W tym roku do Lublany przybyło 160 planistów wydarzeń z 32 krajów.

Jak podkreśla organizator targów, Gorazd Cad, jakość planistów wydarzeń jest ważniejsza niż ilość, dlatego za każdym razem wybierani są tylko najlepsi kandydaci spośród wszystkich zgłoszeń. Z 538 aplikacji w 2024 roku zatwierdzono 29,7 proc. z największym potencjałem.

W tegorocznej edycji targów Conventa, która odbyła się w dniach 21-22 lutego, udział wzięła rekordowa liczba polskich wystawców. Debiutantami byli przedstawiciele Poznań Convention Bureau, Mazovia Convention Bureau, Bespoke DMC Poland oraz Silesia Convention Bureau (wspólnie z Hotel Crystal Mountain w Wiśle). Dołączyli oni do Poland Convention Bureau – Polska Organizacja Turystyczna, Gdańsk Convention Bureau, Mazurkas Travel DMC Poland, Sopocka Organizacja Turystyczna oraz Warsaw Convention Bureau.

Polska obecność nie tylko zaznaczyła się liczną reprezentacją przedstawicieli przemysłu spotkań. Podczas uroczystej gali Meetings Star Awards Polacy otrzymywali nagrody oraz wyróżnienia. Aneta Książek otrzymała dwie nagrody Meetings Star Awards jako Najbardziej Wpływowa Osoba w Nowej Europie w kategoriach – Top Meeting Architects oraz Dreamcatcher of the Year 2023/2024 (zwycięzca główny).

„Bardzo dziękuję za tak wspaniałe przyjęcie i docenienie mojej pracy (w listopadzie 2024 – minie 25 lat dokładnie) dla polskiej turystyki i Nowej Europy – powiedziała dwukrotnie nagrodzona Aneta Książek. Dziękuję mojemu zespołowi (Magda Mazgaj i Jaroslaw Marciuk) za oddanie i wsparcie dla projektów, które razem śpiewająco prowadzimy. Dziękuję kierownictwu POT za zaufanie a koleżankom i kolegom z różnych departamentów POT w Warszawie oraz Ośrodków Zagranicznych (ZOPOT) za życzliwe podejście i wsparcie na co dzień, nie tylko od święta. Wreszcie dziękuję ci branżo za to, że tak fantastycznie się rozwijasz, profesjonalizujesz, podążasz i wytyczasz trendy, sukcesywnie zaznaczasz swoją pracą nasze miejsce w Europie i na świecie. To duma Was reprezentować. Na koniec dziękuję moim kochanym rodzicom za wsparcie, miłość i zaszczepienie we mnie chęci poznawania świata w skali mikro i makro” – zakończyła Aneta Książek.

Top Meetings Agencies

Tego wieczoru nagrodzono również Andrzeja Hulewicza z Mazurkas DMC Poland, który triumfował w kategorii Top Meetings Agencies. Gdańsk Convention Bureau i Kraków Convention Bureau otrzymały nominacje w kategorii Destynacja (organizacja spotkań do 2000 osób). Ponadto ICE Kraków Congress Centre zajęło drugie miejsce w kategorii Centra Kongresowe. W tej samej kategorii Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) osiągnęło 7. miejsce.