Co robić zimą w Saksonii? Narty, curling i zimowa wioska

Organizacja odpowiedzialna za promocję turystyczną Saksonii, Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsem, przypomina o zimowej ofercie tego regionu. Można jeździć na nartach, sankach, grać w zimowe sporty i zwiedzać zimową wioskę Schmilka.

Regiony takie jak Rudawy, Vogtland czy Góry Żytawskie dysponują infrastrukturą dla narciarzy i snowboardzistów: masy śniegu, wyśmienite stoki, liczne trasy biegowe, piękne tory saneczkowe i superszybkie tory bobslejowe.

Na narty, sanki i skoki narciarskie

Rudawy są jednym z najważniejszych centrów sportów zimowych w kraju. Kammloipe — jedna z najpiękniejszych i najobfitszych w śnieg tras biegowych w Niemczech ciągnie się z Vogtland aż do wschodnich Rudaw.

Skocznia Vogtland Arena w Klingental, mieszcząca do 33.000 widzów, jest jednym z najpopularniejszych celów wycieczkowych regionu. Sportowe rekordy podziwiać można również na żywo od 1 do 3 lutego 2019, podczas najbliższego Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.

Ice tubing, ice skating, ice eating

W rudawskim Geising można spróbować swoich sił w curlingu, a na krytym lodowisku w górnołużyckim Jonsdorf jeździć niezależnie od pogody. Zachęcająco prezentują się także lodowiska w Dreźnie (Taschenbergpalais Kempinski i Am Konzertplatz Weißer Hirsch), we Freibergu przy zamku Freudenstein czy w Lipsku przy Augustusplatz. Altenberg zaprasza na Ice Tubing i Snow Tubing, czyli zjazdy na wielkich oponach po torze bobslejowym.

Żytawską kolejką wąskotorową lub kolejką Fichtelbergbahn można odbyć podróż pośród pięknych zimowych krajobrazów. Po obu stronach czesko-niemieckiej granicy na miłośników zimowych spacerów czekają tysiące kilometrów dobrze oznakowanych tras, idealnych na zimowe wędrówki.

Oferta kulturalna, spa i grzane wino

Zimowa wioska Schmilka niedaleko kurortu Bad Schandau zaprasza na relaksujący start w Nowy Rok. Na gości czeka bogaty program kulturalny i rekreacyjny, ze spacerami do zakątków w Górach Połabskich, występami muzycznymi i odprężającymi grami towarzyskimi.

Popijając grzane wino i wsłuchując się w turkot schmilkowskiego młyna, można sobie uciąć miłą pogawędkę przy ognisku. W saunie ekologicznej lub klasycznej fińskiej co godzinę wylewany jest świeży napar ziołowy. Można również zafundować sobie profesjonalny zabieg medycyny naturalnej. Wieczorem na„mieszkańców zimowej wioski” czeka warzone na miejscu piwo i kilkudaniowa kolacją, przyrządzona z certyfikowanych produktów ekologicznych.