Chorwacja z dojazdem własnym bije rekordy popularności

chorwacja z dojazdem własnym
fot. Sergii Gulenok

W 2020 roku Chorwacja była wśród Polaków najpopularniejszym kierunkiem wakacji z dojazdem własnym. Co więcej, w samej Chorwacji turyści z Polski zajęli trzecie miejsce pod względem liczebności.

Więcej od nas w tym roku w Chorwacji było tylko Niemców i Słoweńców. Polscy turyści wykupili od początku roku 4 572 085 noclegów. Najpopularniejszymi wśród Polaków miejscami w Chorwacji były w tym roku: Omiš, Makarska, Baška Voda, Split, Orebić.

W 2019 roku w Chorwacji odnotowano 963 416 turystów z Polski, którzy wykupili 6 123 397 noclegów. Tak więc mimo bardzo złej sytuacji w tym roku spowodowanej pandemią koronawirusa, Polacy osiągnęli bardzo dobre wynik: liczba turystów osiągnęła 69,54 proc. zeszłorocznej, zaś liczba wykupionych noclegów – 74,67 proc.

Zestawienie najpopularniejszych wśród Polaków miejsc pokazuje, że nasi turyści równie chętnie wybierają regiony i miejsca dobrze znane, jak i te mniej popularne. W tym roku, roku zagrożenia pandemią, miejsca mniej znane cieszyły się większą niż zwykle popularnością.
Na szczęście Chorwacja ma do zaoferowania prawie wszystko, czego szuka turysta. Liczne wyspy małe i duże, malownicze i zróżnicowane wybrzeża, góry, lasy i zabytkowe miasta oraz miasteczka.

Od lat zdecydowana większość Polaków odwiedzających Chorwację wybiera dojazd własny. Większość także wynajmuje domy lub apartamenty. Kuchnia chorwacka słynie z rozmaitości i jednocześnie ze świeżych produktów. Szkoda jej nie skosztować w lokalnych tawernach i restauracjach. Własny domek, to okazja do swobodnego decydowania o swoim czasie, godzinach posiłków i do zaplanowanych przez siebie wycieczek bliższych i dalszych.

Interhome, firma specjalizująca się w wynajmie domów i apartamentów wakacyjnych, oferuje ponad 2 500 obiektów w Chorwacji. https://www.interhome.pl/chorwacja Co więcej firma, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie klientów wakacjami w Chorwacji, usilnie pracuje nad powiększeniem swojego portfolio na Adriatykiem. I właśnie, w katalogu pojawia się coraz więcej propozycji noclegów w mniej znanych miejscach, do tej pory „nieodkrytych” przez turystów.

Najważniejsze we wspomnianym portfolio jest różnorodność oferty. Nie tylko pod względem cenowym i wielkości samych obiektów – od apartamentów po wille i domy wakacyjne z basenami. Klienci mają możliwość spędzenia wakacji praktycznie w całej Chorwacji: od południowych wybrzeży w okolicach Dubrownika, przez Dalmację, plaże Makarskiej, wyspy po wnętrze półwyspu Istria. Możemy wybrać miejsca blisko najbardziej popularnych, ikonicznych miast nad Adriatykiem i domy daleko od plaży, daleko od centrów turystycznych. Do wyboru mamy plaże piaszczyste i kamieniste. Miasteczka nadmorskie i na wzgórzach. Jednak dysponując własnym samochodem z każdego z oferowanych obiektów z łatwością dotrzemy do atrakcji turystycznych. Tak więc możemy połączyć luksus spędzania wakacji w miejscu odosobnionym z wypadami do miejsc zatłoczonych. Całe dnie i noce możemy spędzać z dala od ludzi a gdy za nimi zatęsknimy – pojechać do nich na godzinę, dwie i znowu wrócić do naszej bazy wypadowej.

Domki i wille z dala od morza bardzo często dysponują własnymi basenami. O zaopatrzenie w żywność łatwo w najbliższej wiosce. A zabytki w małych, położonych wśród wzgórz miejscowościach nie mniej godne są odwiedzin niż te najpopularniejsze w portach Adriatyku. Na tym polega urok Chorwacji – wszędzie jest pięknie, wszędzie jest urokliwie.

Artykuł zewnętrzny

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center