Chorwacja „Preferowaną Destynacją” ECTAA w 2021 roku

Chorwacja destynacją roku ECTAA
fot. archiwum Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej ( (ECTAA) i Chorwacka Wspólnota Turystyczna podpisały porozumienie zgodnie, z którym Chorwacja w 2021 roku będzie posiadała status „Preferred Destination“.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy, poprzez wzmocnienie współpracy europejskich biur podróży z DMO i innymi partnerami w Chorwacji, ECTAA stanie się kluczowym międzynarodowym partnerem w promocji chorwackiej turystyki. Do końca roku planowane są liczne działania ukierunkowane na pozycjonowanie Chorwacji jako bezpiecznej i atrakcyjnej destynacji, szczególnie dla cyfrowych nomadów. ECTAA swoje wiosenne spotkanie zorganizuje w Chorwacji.

Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA, powiedział: „Cieszy mnie, że ECTAA i Chorwacja ponownie będą partnerami. Chorwacja była dla ECTAA wybraną destynacją już przed 10 laty, co w konsekwencji zaowocowało lepszą współpracą między chorwackimi biurami i naszymi członkami. Jestem pewien, że w obecnej sytuacji współpraca ta umożliwi realizację nowych wyjazdów do Chorwacji“,

W najbliższym czasie w Chorwacji zostanie wprowadzony nowy program certyfikacji zgodnie, z którym podmiotom z całej branży turystycznej będzie przyznawana specjalna odznaka bezpieczeństwa. Program będzie spójny z obecnymi protokołami bezpieczeństwa zdrowotnego ustanowionymi przez Chorwacki Instytut Zdrowia Publicznego.

Kristjan Staničić, dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, skomentował: „Jesteśmy dumni, że Chorwacja, po 10 latach znowu została wybrana „Preferowaną Destynacją” ECTAA. To wspaniała okazja, aby zaprezentować Chorwację jako bezpieczna i atrakcyjną destynację 70.000 biur podróży z Europy. W chwili, kiedy branża turystyczna i goście na całym świecie wyczekują na powrót możliwości podróżowania, otrzymaliśmy możliwość pokazania Chorwacji jako bezpiecznej, bliskiej i przede wszystkim atrakcyjnej destynacji turystycznej“ powiedział,.

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, podkreśliła: „Współpraca między ECTAA i Chorwacką Wspólnotą Turystyczną to nowa wspaniała szansa dla chorwackiej branży turystycznej na szeroką promocję w ramach Unii Europejskiej. Jak co roku czekamy na naszych Gości. Jesteśmy przygotowani i wprowadzamy oznakę bezpieczeństwa dla wszystkich podmiotów w łańcuchu dystrybucji usług turystycznych. Wszystko to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa Gości w tych niezwykle skomplikowanych czasach. Mamy nadzieję, że Chorwacja znajdzie się na Waszej #CroatiaWishList2021.”

Chorwacja – Polacy w 2020 roku wykupili tylko o 25 proc. mniej noclegów