Chorwacja kusi luksusem

AG

Dwanaście firm chorwackich specjalizujących się w luksusowym wypoczynku i oferujących wynajem jachtów zaprezentowało swoją ofertę na warsztatach dla polskich biur podróży w Warszawie.

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych wśród Polaków kierunków wakacyjnych.

W ubiegłym roku kraj odwiedziło prawie milion polskich turystów. Coraz częściej szukają oni nie tylko tradycyjnego wypoczynku nad morzem połączonego ze zwiedzaniem zabytków i rozkoszowaniem się kuchnią chorwacką. Naprzeciw takim oczekiwaniom wyszło warszawskie biuro Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, które zaprosiło polskie biura turystyczne na spotkanie do Hotelu Polonia Palace.

Gospodarze wysłali prawie dwieście zaproszeń, na które odpowiedziało pozytywnie (potwierdziło udział) 29 polskich biur. Aż dziw bierze, że tak mało polskich firm zechciało zapoznać się niebanalna ofertą. Jeszcze większe zdziwienie budzi fakt, że spośród tych firm, które potwierdziły mailowo obecność, nie wszystkie przyjechały. Brak profesjonalizmu i zwykłego dobrego wychowania. Niech żałują, bo rozmawiać było z kim i na pewno było warto.

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor warszawskiego biura Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, powiedziała: „W tym roku zaprosiliśmy chorwackie firmy, które zajmują się organizacją luksusowego wypoczynku oraz żeglarstwem na najwyższym poziomie. Do tej pory miały one kontakt głównie z indywidualnymi gośćmi z Polski, chcielibyśmy to zmienić. Zależy nam na zainteresowaniu polskich biur ofertą z wyższej półki. Wiemy, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu formę wypoczynku. Poza tym, tak szeroka oferta Chorwacji pokazuje, ze Chorwacja jest rogiem obfitości, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne.”