Central Europe Workshop – Lipsk 2015

TR

Już po raz piąty odbyły się w Niemczech warsztaty dla krajów Europy Środkowej. Organizatorem była Niemiecka Centrala Turystyki (DZT), a miastem- gospodarzem tej edycji workshopu został Lipsk. W warsztatach wzięło udział ponad 40 podmiotów niemieckich – od regionów przez miasta, porty lotnicze, hotele, atrakcje turystyczne aż po biura podróży oraz przeszło 100 gości z Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Słowenii, Serbii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Rosji, Ukrainy i oczywiście Polski. Wśród gości przeważającą grupę stanowili reprezentanci biur podróży oraz przedstawiciele mediów. Opiekę nad gośćmi sprawowali tradycyjnie dyrektorzy krajowych oddziałów Niemieckiej Centrali Turystyki. W przypadku grupy polskiej był to debiutujący w tej roli Tomasz Pędzik, który z tego zadania wywiązał się znakomicie.

Zaproszeni dziennikarze mieli okazję zobaczyć Drezno, zwiedzić Lipsk oraz zapoznać się z urokami Szwajcarii Saksońskiej. Atrakcje te były ściśle związane z najważniejszymi motywami przewodnimi promocji Niemiec – bogatą ofertą kulturalną miast i pięknem natury, które będzie podstawą kampanii tematycznej w 2016 roku.
Warsztaty były okazją do lepszego poznania produktów i usług oferowanych przez stronę niemiecką, analizy aktualnych trendów w turystyce przyjazdowej do Niemiec, nawiązania nowych kontaktów i podtrzymania obecnych.
Polska awansowała do pierwszej dziesiątki krajów, z których przyjeżdżają do Niemiec turyści. Nie dziwi więc duże zainteresowanie warsztatami ze strony polskich przedsiębiorców, którzy byli zadowoleni z rezultatów tej wizyty.

Wśród nich była Aleksandra Harasiuk z biura podróży Gtravel, która powiedziała: „Jestem szczególnie zadowolona z nawiązania bezpośredniego kontaktu z operą w Dreźnie, co pozwoli na lepszą aranżację wyjazdów grupowych i poprawę możliwości rezerwacji biletów”.