Burgas, Dubrownik, Malaga – Smartwings też powalczy o wakacyjnych klientów

Smartwings też chce wozić Polaków na wakacje. Uruchamia połączenia do Grecji, Hiszpanii i Bułgarii, czy powalczy skutecznie z konkurentami ?

smartwings
fot. smartwings.com

Czeski przewoźnik zdecydował się dołączyć do wyścigu o wakacyjnych klientów w Polsce. Właśnie opublikował w globalnych systemach sprzedaży swoją ofertę. Znajdziemy tu kilka ciekawych propozycji.

Smartwings chce wozić Polaków na wakacje

Opublikowane połączenia, to kierunki stricte wakacyjne. I jako takie będą oferowane, co do zasady raz w tygodniu. Przewoźnik nie ogranicza się jednak tylko do weekendów, rejsy będą oferowane przez cały tydzień tygodnia.

Jak można było się spodziewać czeska linia postawiła na dwa lotniska z największym wakacyjnym potencjałem tj Warszawę i Katowice.

I tak z Warszawy polecimy m.in. do Malagi , Katanii, Splitu, Dubrownika czy kilku portów greckich. Będzie też rosnące na popularności bułgarskie Burgas.

Katowice dostały nieco uboższą ofertę, ale i tu znajdziemy m.in. Split i Dubrownik a także Barcelonę i Katanie.

Oferta jest już dostępna w systemach rezerwacyjnych GDS – taniej niż na stronie www

Co ciekawe czeski przewoźnik zdecydował się udostępnić ofertę w globalnych systemach rezerwacyjnych tzw. GDS. To może świadczyć iż liczy na wsparcie środowiska agentów obsługujących ruch lotniczy.

To nie jedyna nowość, ceny zaoferowane w agencyjnych systemach mają być, co do zasady niższe niż te na stronie przewoźnika. W dzisiejszych czasach większość podmiotów stosuje raczej odwrotną taktykę. Wszyscy starają się sprzedawać taniej na własnych stronach/kanałach dystrybucji.

Być może ruch czeskiego przewoźnika jest też związany z tym, że jest on relatywnie słabo rozpoznawalny na rynku B2C. A dodatkowo nie zakłada wzmożonej inwestycji w marketing skierowany do klienta indywidualnego.

Czy pojawią się atrakcyjne ceny one-way, pozwalające na kombinacje z innymi przewoźnikami ?

Nie jest wykluczone, że Czesi szukając pomysłów na skuteczną sprzedaż połączeń zaoferują atrakcyjne oferty w jedną stronę. Mógłby  one służyć indywidualnym pasażerom do lepszego dopasowania oferty do potrzeb. Będzie też możliwe “mieszanie” dwóch destynacji w jednym kraju, tak by cała oferta była turystycznie jeszcze bardziej atrakcyjna.

Wkrótce przekonamy się, jakie pomysły na sprzedaż ma Smartwings. Na rynku jest jednak dość tłoczno, LOT zwiększa oferowanie, nie odpuszczają też tanie linie lotnicze. W wakacyjnej ofercie naprawdę można przebierać. Dodatkowo narodowy przewoźnik podczas kolejnych weekendów prowadził akcje wyprzedażowe, co może świadczyć, że popyt na razie nie nadąża za podażą.

Smartwings przyjmuje też zapytania grupowe

Reprezentująca linie w Polsce firma AWS – obsługuje też rezerwacje grupowe przewoźnika. Jeżeli chcielibyśmy otrzymać wycenę na podróż zawierającą powyżej 9 osób to należy skierować takie zapytanie na maila [email protected]

Czekamy na kolejne kierunki być może zimą przewoźnik pokusi się o jakąś prawdziwą niespodziankę, taką byłoby np. bezpośrednie połączenie do Ras Al Khaimah. Z niego skorzystaliby zarówno turyści, osoby podróżujące na Expo jak i “cyfrowi nomadzi. Dubaj i Ras Al Khaimah mają dla nich coraz bogatszą i atrakcyjniejszą ofertę.