Brytyjscy touroperatorzy spotykają się we Wrocławiu

Od 21 do 24 listopada 2019 roku we Wrocławiu spotkają się przedstawiciele Stowarzyszenia Niezależnych Touroperatorów AITO (The Association of Independent Tour Operators). Coroczna konferencja AITO to największe wydarzenie brytyjskiej branży turystycznej. Gromadzi nie tylko samych delegatów stowarzyszenia operatorów turystycznych, którzy specjalizują się w tematycznych pakietach wakacyjnych, ale także kilkudziesięciu wpływowych dziennikarzy (łącznie ok. 150 osób).

Wybór lokalizacji na organizację konferencji to nie tylko wyróżnienie dla miasta goszczącego, ale przede wszystkim unikalna szansa do nawiązania kontaktów biznesowych i tym samym uzyskania możliwości wprowadzenia swojego produktu na rynek brytyjski oraz jego szerokiej promocji. Co roku o miano gospodarza walczy kilka miast, zarówno z Europy, jak i całego świata (w zeszłym roku konferencja odbyła się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich). Tym bardziej cieszy wybór Wrocławia na miejsce wydarzenia.

Uczestnicy będą nie tylko brać udział w sesjach plenarnych, ale także spotkają się z polską branżą turystyczną, wezmą udział w siedmiu wycieczkach tematycznych po Wrocławiu, jak również zapoznają się z bogatą ofertą kulinarną miasta poprzez udział w tzw. Dine Arounds, którego partnerami są znane wrocławskie restauracje.

Iwona Białobrzycka, dyrektor ZOPOT w Londynie, powiedziała: „Przyjazd brytyjskich touroperatorów to ogromna szansa Polski na dotarcie z ofertą turystyczną do nowych klientów. Polska ma wiele do zaoferowania zagranicznym turystom, zwłaszcza w kontekście turystyki miejskiej oraz kulturowej, która cieszy sie na Wyspach dużym powodzeniem.”

Przedstawicielka AITO, Gemma Antrobus, dodała: „Agenci AITO i ich klienci pokochają Wrocław, niezależnie od tego, czy szukają zabytków i gotyckiej architektury, pięknych ogrodów i pałaców, teatrów i festiwali, czy tętniącego nocnym życiem miasta”.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Wrocław, Polska Organizacja Turystyczna, Convention Bureau – Wrocław, Muzeum Architektury, Winnica Adoria, Browar Stu Mostów, Restauracja Jasna, Restauracja Pod Fredrą, Hint Food&Drinks, Restauracja Art, Restauracja Lwia Brama2, Menu Motto.