Brussels Airlines – rekrutacja pilotów

archiwum Brussels Airlines

Linie lotnicze Brussels Airlines rozpoczną po wakacjach rekrutację pilotów i personelu pokładowego. Przewoźnik planuje zatrudnienie setki nowej pracowników.

Związane jest to z planowaną na przyszły rok ekspansją beligijskich linii lotniczych. Rejestracja zgłoszeń już ruszyła i potrwa do 31 sierpnia. Około 85 stewardów będzie rekrutowanych po kwalifikacjach we wrześniu. Przewoźnik chce znaleźć pracowników z bardzo dobrymi umiejętnościami językowymi (zwłąszcza chodzi o język angielski, niemeicki, francuski. Linie licza na kandydatów bez doświadczenia lotniczego. Przyjęci kandydaci przejdą jeszcze szkolenie wewnętrzne. Dwudziestu pilotów znajdzie się na liście rezerwowej, z której piloci będą przyjmowani do pracy w sezonie zimowym.

Bernard Gustin, prezes Brussels Airlines, powiedział: „Kontynuujemy tworzenie miejsc pracy w Belgii. W sumie zatruddniamy ponad 3,5 tysiąca ludzi w kraju i za granicą. Oczywiście dużo więcej osób znajduje zatrudnienie pośrednio dzięki umowom z naszym lotniskiem.”

brusselsairlines.com/jobs.