Bratysława promuje się Janem Pawłem II

Bratysławska Izba Turystyki przygotowała nową kampanię promującą miasto. Wykorzystuje w niej sylwetki znanych osób, które kiedyś odwiedziły Bratysławę – Marię Teresę, Einsteina i Jana Pawła II.

Rok 2016 był niezwykle udany dla stolicy Słowacji, odwiedziło ją najwięcej w historii turystów, sprzedano rekordową liczbę kart turystycznych. (Bratisłava Card).

Ivo Nesrovnal, burmistrz Bratysławy powiedział: “Bratysławę odwiedziło w ubiegłym roku ponad 1,2 mln turystów, o ponad 15 proc. więcej niż w roku 2015. Rowerzystów na trasach naddunajskich odnotowano o 28 proc. więcej, zaś Bratysławskiej Karty sprzedano o 28 proc. więcej niż rok wcześniej. Dwucyfrowy wzrost liczby turystów to wyraźny sygnał, że Bratysława staje się coraz bardziej atrakcyjna, jako cel turystyczny. W ubiegłym roku otworzyliśmy dom na drzewie na Kacinie – stał się wielka atrakcją zwłaszcza w weekendy. Do dyspozycji gości oddaliśmy również wieżę widokową na Amerykańskiej Łące. Otworzyliśmy także – po dziewięciu latach przerwy – górną część zamku w Devinie.”

Nowa kampania promująca Bratysławę ma podkreślić bogatą historię miasta. Z okazji corocznej rekonstrukcji ceremonii koronacyjnej w Bratysławie w tym roku pojawi się nowa atrakcja – punkt fotograficzny „Zostań królem”, w którym każdy będzie mógł się sfotografować, jako król. Działa na zasadzie wirtualnej integracji osób uczestniczących w akcie koronacyjnym. Osoba fotografująca się będzie na zdjęciu miała na sobie strój koronacyjny i trzymać będzie insygnia królewskie.Te zdjęcia i filmy, użytkownicy będą mogli następnie wydrukować lub wysłać mailem.

Anna Melicharová dyrektor Bratysławskiej Izby Turystyki (BTB), powiedziała: “Bratysława potrzebuje silnej promocji i nie możemy z tym czekać. Szukaliśmy odpowiedniej formy i stylu i zdecydowaliśmy się zrobić to poprzez wyróżniające się, znane osobistości, które znane są ludziom i związane są w jakiś sposób z Bratysławą. Historię koronacji, gastronomię i kulturę w kampanii będzie prezentować Maria Teresa, która była koronowana 276 lat temu właśnie w Bratysławie. Albert Einstein będzie promował zabytki, ale i inteligentne projekty ważne dla miasta. Najważniejsza postacią kampanii i jednocześnie niosącą najważniejsze przesłanie jest papież Jan Paweł II, który kilka razy odwiedził Bratysławę”