Branża turystyczna: podróżowanie jest bezpieczne

grafika: Norbert Wawrzyniak

Turystyczne organizacje branżowe w tym Polska Rada Turystyki, Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń i Oddział Turystyki Przyjazdowej PIT, zainicjowały akcję „Bezpieczna Turystyka”.

Badania prowadzone na świecie, w tym przez niemiecki Instytut Kocha, potwierdzają, że turystyka praktycznie nie przyczynia się do rozprzestrzeniania się Covid-19, właśnie dzięki temu, że personel obsługujący klientów jest w znacznym stopniu zaszczepiony.

Jak podkreślają inicjatorzy akcji, podróżowanie w odpowiednim rygorze sanitarnym może być bezpieczne zarówno dla klientów jak i pracowników sektora.
Biura biorące udział w akcji spełniają najwyższe standardy sanitarne oraz dodatkowo cały ich personel jest zaszczepiony co zwiększa bezpieczeństwo klientów.
Biura te mają odpowiednią wiedzę na temat bezpiecznego podróżowania i wymagań sanitarnych jakie należy spełnić przy podróżowaniu.

Jak zaznaczył Marcin Wujec, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych: “Do naszych klientów wychodzimy z jasnym przekazem – jesteśmy zaszczepieni, turystyka jest bezpieczna, nasza kadra dla o Państwa i nasze bezpieczeństwo.”