Blisko 200 agentów na Wielkiej Gali Nekera: sukcesy, wyróżnienia i plany na przyszłość

fot. materiały prasowe

Blisko 200 agentów turystycznych oraz partnerzy biznesowi i przedstawiciele mediów wzięli udział w Wielkiej Gali Nekera. Podczas wydarzenia zaprezentowano wyniki sprzedaży, przedstawiono plany rozwoju na kolejny rok, a także wręczono wyróżnienia dla najaktywniejszych biur.

15 listopada 2025 roku w hotelu Sheraton Grand Warsaw odbyła się Wielka Gala Nekera, która zgromadziła agentów turystycznych, partnerów biznesowych oraz przedstawicieli mediów. Wydarzenie składało się z trzech części: briefingu prasowego, wieczornej gali oraz finału sportowego w postaci meczu waterpolo.

Podczas briefingu prasowego touroperator zaprezentował podsumowanie mijającego roku oraz plany na rok 2026. Wieczorna gala natomiast zgromadziła blisko 200 współpracujących z firmą agentów i obejmowała wręczenie wyróżnień dla najaktywniejszych biur.

Zwieńczeniem całego wydarzenia był mecz waterpolo, który odbył się następnego dnia. W rozgrywce wziął udział m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Ireneusz Raś.

Nowe kierunki, stabilny rozwój

Rok 2025 touroperator kończy w bardzo dobrej kondycji. Firma odnotowała największą przedsprzedaż na rok 2026, ze wzrostem zarówno obrotów, jak i liczby klientów, a nowa gwarancja ubezpieczeniowa na kolejny rok osiągnęła wartość 6,24 mln zł – najwyższą w historii touroperatora.

Miniony rok przyniósł Nekerze także znaczące zwiększenie liczby połączeń lotniczych i oferowanych hoteli w najpopularniejszych destynacjach śródziemnomorskich – m.in. Turcji, Chorwacji, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Cypru i Malty. Dynamicznie rozwinął się również segment krótkich wyjazdów, a liczba dostępnych city breaków wzrosła do 54 miast.

Firma równolegle rozwijała segment krajowy, zwiększając liczbę obiektów w Polsce, a także rozbudowywała ofertę narciarską. Dowodem tego było wysokie zainteresowanie tegorocznym otwarciem sezonu Skiopening w Austrii.

Nekera wzmocniła swoją pozycję na kierunkach egzotycznych, takich jak Singapur, Indonezja, Meksyk (Cabo San Lucas), Jamajka czy Korea. Firma zorganizowała również dla agentów liczne study tour, m.in. na Seszele.

W nadchodzącym roku Nekera planuje kontynuować rozwój oferty w kierunkach hiszpańskich i już dziś zaprasza swoich agentów na kolejną edycję Spanish Event, organizowanego pod patronatem Tourespaña i Ambasady Hiszpanii.

Obecnie w ofercie touroperatora dostępne są indywidualne programy wyjazdowe do Wietnamu, Kambodży i Tajlandii, z lokalną opieką oraz elastycznym planem podróży – wyjazdy dostępne już od dwóch osób. W 2026 roku firma zamierza zwiększyć liczbę kierunków w tej linii produktowej.