Biuro Promocji Porto i Północnej Portugalii z nagrodą Marketeer Awards 2022

W ostatnich dniach w Lizbonie odbył się finał 14. edycji konkursu Marketeer Awards, podczas którego Biuro Promocji Porto i Północnej Portugalii było jednym z ośmiu finalistów w kategorii Turystyka – Destynacja i otrzymało główną nagrodę.

“Nagroda potwierdza, po raz kolejny, uznanie dla marki Porto e Norte w kontekście krajowym i międzynarodowym oraz dla efektywności działań w celu przyciągnięcia ruchu turystycznego” – powiedział Pedro Martins, prezes Turismo do Porto e Norte de Portugal.

Do otrzymania nagrody przyczyniły się nie tylko wielokrotnie nagradzane kampanie promocyjne „Porto and the North of Portugal are awaking”, „Feel the Call” i „The Majestic Adventures of Ofelia de Souza”, ale także doskonały wysiłek promocyjny wszystkich instytucji branży turystycznej regionu, które realizują, ze świetnym skutkiem, plan promocji regionu. Plan ten w pierwszym półroczu obejmował ponad sto działań promocyjnych, które w maju wpłynęły na wzrost liczby noclegów o 7,3 proc. i 10 proc., wzrost przychodów o 23,4 proc. oraz wzrost o 18,2 proc. w średniej długości pobytu.

Konkurs Marketeer Awards ma na celu nagrodzenie marek z różnych obszarów działalności za najlepsze wyniki w kraju w dziedzinie marketingu, reklamy i komunikacji. W konkursie przyznawane są nagrody w 32 kategoriach i cztery nagrody specjalne.