Biuro podróży Alfa Star sprawdziło, jak lubią wypoczywać jego klienci

AG

W tym roku największą popularnością cieszą się wakacje w Grecji, Turcji i Egipcie. Wychodząc naprzeciw tym trendom, Alfa Star proponuje atrakcyjne wyjazdy w najpiękniejsze regiony tych krajów.

Małgorzata Strzylak-Skalińska, rzecznik prasowy firmy powiedziała: „Egipt od zawsze był numerem jeden w naszej ofercie. Klienci decydują się na podróż do Kraju Faraonów, z uwagi na atrakcyjną cenę, standard oferowanych usług oraz gwarancję pięknej pogody. W przypadku Turcji oraz Grecji, turyści stawiają na krótki czas lotu oraz konkurencyjną cenę wyjazdu. Jednak bez względu na to, czy preferują urokliwe greckie wysepki, malowniczą Riwierę Turecką czy pełne słońca wybrzeża Morza Czerwonego, Alfa Star jest wstanie zaproponować podróż, dokładnie taką, o jakiej marzą.”

Turyści podróżujący z Alfa Star, zazwyczaj szukają dobrej jakości usług w relatywnie niskiej cenie. Dlatego najczęściej wybierają hotele trzy i czterogwiazdkowe. Powinny one jednak znajdować się jak najbliżej morza, aby nie tracić czasu na dojście bądź dojazd do plaży. Co więcej już 70 proc. turystów podróżujących z radomskim biurem podróży decyduje się na wyżywienie w opcji „all inclusive”. Stale rośnie jednak liczba osób decydujących się na hotele 5-gwiazdkowe.

Małgorzata Strzylak-Skalińska, skomentowała: „Klienci, którzy wybierają wczasy w luksusowych hotelach, zazwyczaj korzystają również z prywatnego transferu, podwyższonego standardu pokoju np. z prywatnym basenem. Wiele osób wybierających tę opcję, decyduje się także na przyjazd z ulubionym psem lub kotem. W hotelach 3 i 4 – gwiazdkowych zazwyczaj nie ma możliwości zabrania ze sobą zwierzaka.”

W opinii coraz większej grupy podróżnych 7 lub 8-dniowe wakacje są zbyt krótkie by porządnie wypocząć. Z kolei dwa tygodnie w jednym miejscu mogą się znudzić. Dlatego w ofercie biura dostępne są wakacje 10 – dniowe, będące optymalną i najchętniej wybieraną przez większość urlopowiczów propozycją.

Małgorzata Strzylak-Skalińska, dodała: „Wyjazdy 10 – dniowe, to opcja, która w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Obecnie podróżujący z nami turyści wybierają ją najczęściej.. Natomiast wakacje dwutygodniowe przyciągają głównie rodziny z dziećmi, zwłaszcza w lipcu i sierpniu.”

Wczesna rezerwacja wyjazdu jest niezwykle korzystna dla podróżujących, dlatego co raz więcej osób decyduje się na wybór tej opcji. Przy zakupie oferty first minute, klienci zyskują gwarancję stałości ceny – bez względu na podwyżki paliwa czy zmiany w kursach walut. Dodatkowo mogą dokonać zmiany jednego uczestnika wycieczki, kierunku oraz terminu wyjazdu. Rezerwując podróż mogą również wpłacić jedynie 30 proc. jej ceny, a resztę kwoty uregulować dopiero na 30 dni przed wylotem. Według Małgorzaty Strzylak-Skalińskiej, klienci coraz chętniej korzystają z możliwości zakupu wycieczki typu first minute, ale wciąż są też wielbiciele ofert last minute, których zachęca atrakcyjna cena oraz bliski termin wyjazdu. Jednak tutaj nie ma już tak dużej możliwości wyboru, jak we wcześniejszej opcji.